Lekkoatletyka: Mistrzostwa okręgu w przełajach w Skórczu

Andrzej Krajewski z Objazdy tuż po biegu.
Andrzej Krajewski z Objazdy tuż po biegu. Fot. Archwium UKS Orzeł Objazda
Talex Borysław Borzytuchom wygrał klubową rywalizację w mistrzostwach okręgu w biegach przełajowych, które odbyły się w Skórczu. Lęborski Klub Biegacza Braci Petk był szósty.

Biegi są domeną młodych borzytuchomian. To zasługa trenera Jarosława Ścigały. Niedawno jego podopieczna Angelika Cichocka wywalczyła srebrny medal w biegu na 1500 m podczas halowych mistrzostw Polski w Spale.

Teraz ta 21-letnia biegaczka z powodzeniem startuje w różnych biegach, ale już poza halą. W Skórczu ze stawki kobiet jako druga finiszowała w biegu na 3000 m A. Cichocka. Biegaczka Taleksu Borysław przegrała tylko z doświadczoną, bo 29-letnią Martą Maj-Roksz. Reprezentantka Wejhera Wejherowo uzyskała czas 9 minut i 43 sekundy. Przedstawicielce Borzytuchomia zmierzono czas 9 minut i 56 sekund.

Z grona mężczyzn w biegu na 6000 m Piotr Drwal (Jantar Ustka) zajął trzecie miejsce. Za nim finiszował Michał Breszka (UKS Ekonomik-Maratończyk Lębork). Piąty był Tadeusz Zblewski, a Michał Rolbiecki - dziesiąty. Obaj reprezentowali Talex Borysław. W gronie juniorów Grzegorz Skocelas (LKB Braci Petk) był drugi w biegu na 4000 m. Juniorka Kamila Pobłocka (UKS Ekonomik-Maratończyk) finiszowała na czwartej pozycji w biegu na 3000 m. Dorota Strupińska (LKB Braci Petk) była dziewiąta.

Z młodzików najszybciej dystans 2000 m pokonał Andrzej Krajewski (UKS Orzeł Objazda). Jego czas to 7 minut i 10 sekund. Drugi był Damian Ciecierski (Talex Borysław). Młodziczka Monika Gwoździańska (LKB Braci Petk) zajęła siódme miejsce w biegu na 1500 m.

Wśród juniorek młodszych triumfowała Julia Serafinowska (Talex Borysław), która nie dała szans rywalkom w biegu na 2000 m. Jej koleżanka klubowa Kamila Trzebiatowska była czwarta. Damian Zagulak (Tęcza Nowa Wieś Lęborska) zajął pierwszą lokatę w biegu na 3000 m. Zbigniew Kaszewski (Talex Borysław) uplasował się na szóstym miejscu. Renata Strupińska (LKB Braci Petk) była pierwsza w biegu na 600 m. Lęborczanka startowała w stawce roczników do 1998.

- Zadowolony jestem z występów swoich podopiecznych - stwierdził Zygmunt Petk, trener LKB Braci Petk. - Od początku roku w rewelacyjnej dyspozycji jest Grzegorz Skocelas. Czyni postępy.