Wirtualny cmentarz - groby w internecie

  Wirtualny cmentarz - groby w internecie

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  W wirtualnym cmentarzu jest m.in. grób siatkarza Arkadiusz Gołasia.

  W wirtualnym cmentarzu jest m.in. grób siatkarza Arkadiusz Gołasia.

  Już kilka tysięcy Polaków ma groby w internetowym cmentarzu. Wirtualnej świecy nie zdmuchnie wiatr, nikt nie ukradnie kwiatów.
  W wirtualnym cmentarzu jest m.in. grób siatkarza Arkadiusz Gołasia.

  W wirtualnym cmentarzu jest m.in. grób siatkarza Arkadiusz Gołasia.

  Internetowa nekropolia jest czynna całą dobę. Na www.wirtualnycmentarz.pl klikamy w bramę, a ta uchyla się prowadząc do tablicy informacyjnej.

  Nim wejdziemy w alejki możemy jeszcze zdecydować, czy na cmentarzu ma być dzień czy noc, jaka ma być pogoda.

  Przez chwilę idziemy wzdłuż ceglanego muru, aż w końcu wchodzimy między groby. Jak na prawdziwym cmentarzu mogą być pojedyncze, podwójne, rodzinne. Proste i ozdobne. Jeśli mamy ochotę możemy spocząć w katakumbach albo w grobowcu dla VIP-ów.

  "Rajski ogród" (www.nekropolia.pl) na pierwszy rzut oka nie wygląda zachęcająco. Zaczyna się zapełniać trzecia kwatera - trzy prostokąty usiane są małymi nagrobkami. Kiedy klikniemy na któryś z nich pojawia się elektroniczny nekrolog. Można go opatrzyć zdjęciem zmarłego, biografią, księgą kondolencyjną.

  Na pierwszym polskim wirtualnym cmentarzu (www.zaduszki.com) w ogóle nie ma nagrobków, tylko elektroniczne nekrologi, czasem opatrzone graficznymi ozdobami.
  Na wirtualnym cmentarzu możemy pochować wszystkich swoich bliskich, utrwalić pamięć o odległych przodkach i tych, po których ból jest bardzo świeży.

  oraz grób i wspomnienie Marka Grechuty.

  - Są ludzie, którzy w rodzinnych grobowcach gromadzą dane przodków nawet do kilku wieków wstecz - mówi Dariusz Pałęcki, administrator serwisu wirtualnycmentarz.pl

  Na jednych portalach postawienie nagrobka jest bezpłatne, na innych kosztuje 5 zł. Koszt grobu dla VIP-a to 300 złotych wydatku.

  W wirtualnym sklepie możemy kupić także świeże kwiaty i znicze.

  Na cmentarzu w internecie swoje groby mają m.in. Marek Grechuta i Arkadiusz Gołaś, ale także górnicy z Halemby, John Lennon czy Luciano Pavarotti.

  Antropolog kultury, prof. Piotr Kowalski z Uniwersytetu Opolskiego przyznaje, że to zjawisko bardzo go niepokoi. - Powstanie wirtualnych cmentarzy świadczy o tym, że zmienia się nasza postawa wobec życia i śmierci, a także wobec innych wartości.


  Źródło informacji: nto.pl

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (4)

  Wszystkie komentarze (4) forum.gp24.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  GP24 poleca

  Wideo