Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Fenomen "Włatcuf móch"

Redakcja
Czesio, zielonkawy chłopczyk z brakiem kawałka czaszki i widocznym przez otwór w głowie mózgiem, jest najdziwniejszym uczniem II b.
Czesio, zielonkawy chłopczyk z brakiem kawałka czaszki i widocznym przez otwór w głowie mózgiem, jest najdziwniejszym uczniem II b.
Animowany serial z czwórką pomysłowych ośmiolatków zawładnął wyobraźnią setek tysięcy Polaków.

Ale jego widowni nie stanowią dzieci. Wręcz przeciwnie, nieocenzurowana wersja "Włatcuf móch" dozwolona jest od lat 18!

Emisję serialu rozpoczęto na antenie TV 4 w listopadzie 2006 roku. Od tego czasu widownia "Włatcuf" systematycznie rośnie.

"Włatcy" na import

Tylko w TV 4 niektóre odcinki mają po pół miliona widzów. Poza tym w internecie zaczęły mnożyć się portale poświęcone tej oryginalnej produkcji, gdzie również udostępniane są poszczególne części.

Na dodatek w ubiegłym roku TV 4 sprzedała serial stacji MTV Polska. Dzięki temu możemy go oglądać w Comedy Central Polska (wersja nieocenzurowana) i w MTV (wersja ocenzurowana). Wkrótce zobaczą go także widzowie Wielkiej Brytanii i Niemiec.
Aż 80 proc. internautów na stronie TV 4 uznało "Włatcuf móch" za najlepszy serial emitowany przez tę stację. Raptem 10 proc. głosów i drugie miejsce w ankiecie zdobył bardzo dobry serial sensacyjny "Kości".

II B rządzi!

Bohaterowie "Włatcuf móch" tylko na pierwszy rzut oka są zwyczajnymi, nieszkodliwymi chłopcami z klasy II b. Już drugi rzut oka na tę malowniczą grupkę budzi zdumienie i przerażenie. Nic dziwnego, w końcu tytuł serialu nawiązuje do słynnej powieści "Władca much" Williama Goldinga, której młodzi bohaterowie, skazani przez los na pobyt na bezludnej wyspie, ujawniają najbardziej pierwotne, najgorsze instynkty.

Chłopcy z II b są zdecydowanie sympatyczniejsi od tych przedstawionych w powieści. Mają szalone pomysły, ale przede wszystkim zadziwiające ambicje.

Konieczko

Niejaki Konieczko już w zerówce przeczytał wszystkie książki z biblioteczki swojego ojca. Jego wiedza jest zadziwiająca i obejmuje niemal wszystkie dziedziny nauki.
Konieczko w wieku trzydziestu lat zamierza zostać szefem Fundacji Nobla, jako laureat tej nagrody we wszystkich dziedzinach. Z najpotężniejszymi umysłami świata chce skonstruować najpotężniejszą broń i przejąć pełnię władzy nad naszym globem.

Maślana

Maślana również pragnie zapanować nad światem. Środkiem do tego celu są pieniądze. Maślana uważa, że za pieniądze można kupić wszystko, a jeśli nie można kupić, to trzeba ukraść. W przyszłości zamierza zostać prezesem Banku Światowego. Przygotowuje się do tego praktycznie i teoretycznie. Umie posługiwać się kartą bankomatową, którą dostał od rodziców na ósme urodziny, i wie, że dzięki łapówkom można wiele zdziałać.

Anusiak

Anusiak jest synem działacza związkowego. W przyszłości chce zostać szefem największego na świecie związku zawodowego.

W zasadzie jest już do tego przygotowany. Nie uznaje kompromisów. Uważa, że jeśli komuś trzeba dać w zęby, to trzeba.

Dzień dobry...

Czesio, zielonkawy chłopczyk z brakiem kawałka czaszki i widocznym przez otwór w głowie mózgiem, jest najdziwniejszym uczniem II b.
Chłopiec kiedyś umarł i teraz mieszka na cmentarzu. Z racji nietypowego miejsca zamieszkania często słucha pieśni religijnych.

"Gorzkie żale" są jego ulubionym gatunkiem muzycznym. Czesio zamierza zostać sławnym piosenkarzem, wykonującym wyłącznie psalmy i "Gorzkie żale".
Jest uprzedzająco grzeczny, ale często przesadza, wtrącając w najmniej odpowiednich momentach zwroty "dzień dobry" i "przepraszam". To właśnie Czesio stał się najbardziej uwielbianym bohaterem serialu.

- Jest zdecydowanie najfajniejszy - mówi Anna (22 lata), studentka psychologii.
- Serial byłby jeszcze ciekawszy, gdyby to Czesio był jego głównym bohaterem - dodaje Mariusz (25 lat), magazynier w dużej hurtowni.

Co ciekawe, ulubiony bohater fanów serialu ma nawet swój portal internetowy - Czesiulek.pl.

Scenarzystą i reżyserem "Włatcy Móch" jest Bartek Kędzierski, który również użycza głosu Czesiowi. Konieczko mówi głosem Beaty Rakowskiej, Maślana - głosem Adama Cywki, a Anusiak - Krzysztofa Kuleszy. Lista barwnych bohaterów serialu nie kończy się oczywiście na czterech wymienionych.

Ważne role w tej opowieści odgrywają nauczycielka Pani Frał (Elzbieta Golińska) i Higienistka (Krzysztof Grębski).

Jest też cała plejada postaci drugoplanowych jak zombie Marcel, Miś Przekliniak, Andżelika, Zajkowski i inni.
Karol Borowy
pomorska.pl

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza