Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Markos rozpoczyna współpracę z politechniką w Gdańsku. Liczy na wykształconych pracowników

Magdalena Olechnowicz
Magdalena Olechnowicz
Porozumienie o współpracy podpisali prof. Andrzej Seweryn (z prawej), dziekan Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa oraz Szymon Koseski (z lewej), członek zarządu MARKOS.
Porozumienie o współpracy podpisali prof. Andrzej Seweryn (z prawej), dziekan Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa oraz Szymon Koseski (z lewej), członek zarządu MARKOS. Fot. Markos
Na tej współpracy skorzystają obie strony. Markos liczy na wykształconych pracowników, a studenci na możliwość rozwoju i zdobycia wykształcenia. Na mocy porozumienia podpisanego z Politechniką Gdańską, w firmie MARKOS będą praktykować studenci Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa.

Porozumienie o współpracy podpisali prof. Andrzej Seweryn, dziekan Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa oraz Szymon Koseski, członek zarządu MARKOS.

- Dzięki porozumieniu studenci będą mogli między innymi skorzystać z praktyk i staży w MARKOS. Firma będzie wspierać merytorycznie studentów przy pisaniu prac dyplomowych, a także aktywnie zaangażuje się w szeroko pojęte wspieranie efektywnego kształcenia studentów na różnych etapach, co dla nas jest bardzo cennym wsparciem – podkreśla prof. Andrzej Seweryn, dziekan WIMiO.

Program współpracy uczelni i firmy zakłada również realizację nowych projektów edukacyjnych oraz badawczych ukierunkowanych na branżę kompozytową, których autorami będą sami studenci. Obydwie strony zamierzają łączyć siły w staraniach o krajowe i europejskie granty służące rozwojowi przemysłu morskiego i jachtowego na Pomorzu.

- Dynamiczny rozwój naszej firmy pociąga za sobą coraz większe zapotrzebowanie na specjalistów, którzy właśnie w naszej firmie mogliby rozwijać wiedzę zdobytą na Politechnice Gdańskiej. Widzimy spore pole do współpracy, z którą wiążemy duże nadzieje, wierząc, że największymi beneficjentami tego projektu będą sami studenci – przyznaje Szymon Koseski, członek zarządu MARKOS.

Obecnie WIMiO zajmuje jedno z czołowych miejsc w strukturze całej Politechniki Gdańskiej. Kształci na kierunkach na studiach I stopnia oraz na poziomie magisterskim. Wszystkie należą do dziedziny nauk inżynieryjno-technicznych.

- Już teraz deklarujemy otwartość na osoby, które będą dobrze rokowały na przyszłość i będą chciały rozwijać się razem z nami, pracując przy ciekawych projektach, wykorzystując wiedzę zdobywaną w czasie studiów, już w praktycznej formie – przekonuje Cezary Koseski, prezes MARKOS, który sam jest absolwentem Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa Politechniki Gdańskiej.

Markos sp. z.o.o specjalizuje się w kompozytach wzmocnionych włóknem szklanym, bazując na ponad 30-letnim doświadczeniu w projektach, konstrukcji i wykonaniu. Tworzy kompleksowe jachty, łodzie ratownicze i ratunkowe, turystyczne, robocze, a także elementy elektrowni wiatrowych czy automotive. Wykonuje również zaawansowane elementy ferm rybnych, zbiorników oraz inne wyroby oparte o kompozyty.

Dla MARKOS jest to kolejny krok na polu współpracy ze środowiskiem naukowym. W ubiegłym roku kilkoro pracowników firmy rozpoczęło studia na kierunku logistyka na Akademii Pomorskiej w Słupsku. To element europejskiego projektu realizowanego przez największą uczelnię na Pomorzu Środkowym.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Maciej Wąsik zeznaje przed komisją śledczą. Doszło do awantury

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza