Mistrzostwa Polski LZS. Cztery medale reprezentantów Taleksu Borzytuchom

Krzysztof Niekrasz [email protected]
Na kieleckim stadionie Karol Brzeski (z lewej) miał powody do dumy w towarzystwie pozostałych medalistów biegu na 1500 m. Fot. Ze zbioru Taleksu Borzytuchom
Reprezentanci Taleksu Borysław Borzytuchom mieli udane występy w mistrzostwach Polski LZS w Kielcach i zdobyli cztery medale. Zabrakło tylko złota.

Niewiele jest takich klubów wiejskich, w których odbywa się szkolenie lekkoatletyczne, a szczególnie w biegach. Wieloletnia i systematyczna praca owocuje dobrymi osiągnięciami biegaczy i biegaczek z Borzytuchomia. O nich jest głośno w kraju.

Obecnie gwiazdą pierwszej wielkości jest Angelika Cichocka, która niedawno zdobyła dwa medale (złoty na 800 m i brązowy na 1500 m) podczas młodzieżowych mistrzostw Polski w Krakowie. W jej ślady podążają młodsi koledzy i koleżanki z borzytuchomskiego klubu.

W zakończonych mistrzostwach Polski LZS (nazywane są też igrzyskami) w Kielcach Talex Borysław zdobył cztery medale. Trzy były koloru srebrnego. Karol Brzeski ustanowił nowy rekord życiowy na 1500 metrów. Jego czas to 4.03,01 min. Z tym wynikiem uplasował się na drugim miejscu w stawce juniorów młodszych.

Julia Serafinowska rywalizowała na 2000 m z przeszkodami. W stawce juniorek młodszych była druga. Srebrnej medalistce zmierzono na mecie czas 7.14,84 min. Junior Zbigniew Kaszewski cieszył się ze srebra zdobytego w biegu na 2000 metrów z przeszkodami. Dystans ten pokonał w czasie 6.04,71 min.
Do srebrnej kolekcji medalowej brąz dorzuciła Weronika Gostomczyk. Borzytuchomianka startowała w chodzie open na 5000 m i finiszowała jako trzecia z rezultatem 31 minut i 17 sekund.

Te wszystkie sukcesy są zasługą trenera Jarosława Ścigały, który jednocześnie piastuje funkcję prezesa Taleksu Borysław Borzytuchom. To on wyłapuje, a następnie szlifuje talenty biegowe. Pod jego czujnym okiem biegacze i biegaczki rozwijają się bardzo prawidłowo. Na przestrzeni ostatnich lat spora grupa jego podopiecznych poczyniła ogromne postępy.

Jego solidna praca przynosi pożądane efekty w postaci medali i czołowych miejsc w imprezach krajowych. Teraz młodzicy z Borzytuchomia przygotowują się do zawodów wojewódzkich i makroregionalnych oraz do Małego Memoriału im. Janusza Kusocińskiego, który jest równocześnie mistrzostwami Polski.