Młodzi piłkarze Sparty Sycewice zajęli drugie miejsce w turnieju w Gdańsku

Piłkarze Sparty w Gdańsku.
Piłkarze Sparty w Gdańsku. Fot. Archwium Sparty
Drugie miejsce zajęła w w Gdańsku w ogólnopolskim turnieju Złote Lwy Gdańskie w roczniku 2000 Sparta Sycewice.

W finale podopieczni Ryszarda Hendryka ulegli po rzutach karnych SF (Szkoła Futbolu) Warszawa Wilanów 3:4, w regulaminowym czasie był wynik 2:2. Zespół z Warszawy dzień wcześniej w grupie uległ sycewiczanom 2:5.

- Niełatwo się gra naszym zawodnikom, każdy chce wygrać z mistrzami Polski, nieraz za wszelką cenę, przez co narażeni jesteśmy na kontuzje - mówi Ryszard Hendryk, szkoleniowiec Sparty.

III miejsce zajęła Lechia Gdańsk. Królem strzelców turnieju został Patryk Szabat ze Sparty, który strzelił 20 bramek, drugi był Karol Czubak (Sparta), który zdobył 15 bramek. Skład Sparty : Jakub Łącki, Piotr Janczukowicz, Patryk Szabat, Karol Czubak, Aleks Hendryk, Michał Brzozowski, Oskar Sosnówka, Michał Sławski, Dorian Stasiak, Maciej Janczukowicz, Krzysztof Gniła, Łukasz Czubak. Następny turniej Sparta rozegra w weekend w Szczecinie.