Młodzi zawodnicy z Bytowa w Pucharze Europy Dzieci w Karate Tradycyjnym

Sylwia Lis
Młodzi zawodnicy z Bytowa w Pucharze Europy Dzieci w Karate Tradycyjnym.
Młodzi zawodnicy z Bytowa w Pucharze Europy Dzieci w Karate Tradycyjnym. Klub
W katowickim „Spodku” odbyły się cztery niezwykle ważne dla międzynarodowego środowiska karate tradycyjnego wydarzenia o charakterze europejskim, w który uczestniczyli bytowianie.

W rywalizacji udział wzięło 1500 uczestników z 21 krajów, w tym 1200 zawodników oraz sędziowie, trenerzy i goście oficjalni. Wśród gości nie zabrakło reprezentantów międzynarodowych organizacji karate tradycyjnego, z wyjątkową postacią w świecie karate na czele – prof. dr. Iliją Jorgą (10 dan).
Jak twierdzą opiekunowie w tak mocno obsadzonych zawodach nie mogło zabraknąć młodych karateków z Bytowa. Do Katowic pojechali uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Bytowie: Agata Hoppe z klasy III b, Tosia Szymczyk z klasy III c, Maciek Chrzan z klasy III d i Szymon Piechowski z klasy V d osiągając wysokie wyniki.
Multimedalista Maciek Chrzan zdobył złoto w kata indywidualnym grupa B, 7 kyu oraz srebrny medal w kumite, grupa B, 7 kyu.
Tosia Szymczyk zdobyła srebrny medal w kata indywidualnym grupa B, 7 kyu. Agata Hoppe zdobyła brązowy medal w kumite grupa B, 7 kyu. - Szymon Piechowski kata indywidualne i kumite grupa C,7 kyu, dotarł do ćwierćfinałów.
Maciek, Agata i Tosia stanęli również na najwyższym podium zdobywając złoty medal w kata drużynowym grupa A+B, 9-7 kyu. Na uwagę zasługuje fakt, że w tej kategorii zdobyli już 2 razy tytuł Mistrzów Polski, w roku 2020 i 2021, a teraz potwierdzili swoją dominację na arenie europejskiej - informują przedstawiciele klubu.
Medale zdobyli także: Oliwier Boniak – złoty medal w kata, Antoni Kobierowski – brązowy medal w kata i srebrny medal w kumite., Ogromne brawa i gratulacje dla wszystkich zawodników biorących udział w zawodach. Wszyscy zawodnicy trenują w Karate Klub Bytów u senseia Michała Gawrońskiego i senseia Roberta Kotza.