MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Motocross. Puchar Polski w Radomiu. Człuchowianie w czołówce

Patryk Zdunek na trasie w Radomiu.
Patryk Zdunek na trasie w Radomiu. Fot. Archiwum AMK Człuchów
Pierwszą rundę Pucharu Polski w motocrossie dobrze zaliczyła ekipa Auto-Moto Klubu Człuchów, która w punktacji klasy Mx85 była pierwsza (101 punktów) i wyprzedziła Lublin.

Pucharowe zawody odbyły się w Radomiu, który po raz pierwszy gościł motocrossowców. Impreza miała uroczystą oprawę. Dobrze poczynali sobie młodzi reprezentanci Auto-Moto Klubu Człuchów. W klasyfikacji indywidualnej Mx85 Leszek Jasiński zajął drugie miejsce i zdobył 44 punkty.

Warto dodać, że człuchowski zawodnik w pierwszym i drugim wyścigu był dwukrotnie drugi za niezrzeszonym Adamem Tomiczkiem. Na piątym miejscu uplasował się Dawid Konkol - 32 punkty. Słowa uznania należą się Joannie Miller. Zajęła ósme miejsce - wywalczyła 25 punktów.

W klasie Mx65 ścigało się 28 młodych motocrossowców. Na czwartym miejscu indywidualnie uplasował się Patryk Zdunek. Syn Macieja Zdunka zdobył 34 punkty za czwarte miejsce w pierwszym wyścigu i za piątą lokatę w drugim biegu. W klasie Mx2 Sylwester Jędrzejczyk został sklasyfikowany na siódmym miejscu.

Człuchowski motocrossowiec zgromadził 26 punktów. Zwyciężył Tomasz Wysocki (Cross Lublin) - 50 punktów. W klasyfikacji indywidualnej Mx1 Mirosław Kowalski był czwarty z kontem 32 punktów. Mariusz Bukowski zajął ósmą pozycję - 23 punkty, a szesnasty był Tomasz Jost - 12 punktów.