MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Pływanie. V Mityng Słupsk Bursztynowym Sercem Europy

Młodzi pływacy Skalara Słupsk wraz ze szkoleniowcami Maciejem Kowalewskim (po prawej) i Dariuszem Grondziewskim. Fot. Archiwum Skalara Słupsk
Gospodarze - Skalar - wygrali klasyfikację medalową w V Ogólnopolskich Zawodach Pływackich pod nazwą Słupsk Bursztynowym Sercem Europy. Uczestniczyło prawie 300 pływaków i pływaczek z 19 klubów.

Miejscowi zdobyli aż 77 medali. Najwięcej, bo po osiem krążków wywalczyli: Kaja Bukowska, Adrian Juraszek, Alexander Błochowiak. Po siedem medali wywalczyli: Klaudia Wiśniewska, Jacek Pawłyszyn i Kacper Nowak. Poza tym na podium stawali sześciokrotnie: Martyna Drabik, Marta Magier, Anton Makuś; pięciokrotnie Karolina Czarnecka; czterokrotnie Julia Błochowiak.

Medale to nie wszystko. W klasyfikacjach na najbardziej wartościowy wynik według tabel Międzynarodowej Federacji Pływania (FINA) w poszczególnych kategoriach wiekowych słupscy pływacy również zajmowali wysokie lokaty.

I tak wśród dziewcząt - 10 lat drugie miejsce przypadło M. Drabik, trzecie J. Błochowiak; 12 lat - drugą lokatę zajęła K. Bukowska; 15 lat pierwszą pozycję wywalczyła M. Magier.

Chłopcy: 10 lat drugie miejsce zajął A. Juraszek; 11 lat - druga lokata przypadła J. Pawłyszynowi, a trzecia A. Makusiowi; 14-lat drugie miejsce wywalczył A. Błochowiak. - To zadziwiające, ale niektórzy słupszczanie zaskoczyli mnie samego i pływali w oszałamiającym tempie. Większość moich podopiecznych zanotowała postępy i to mnie entuzjastycznie nastawia do jeszcze bardziej wytężonej pracy.

W naszej dyscyplinie potrzeba czasu i cierpliwości, by osiągać rekordowe wyniki - wyznał Maciej Kowalewski, szkoleniowiec Skalara. - Te wyczyny na słupskiej pływalni są dobrym prognostykiem przed zbliżającymi się wielkimi krokami mistrzostwami Polski w różnych grupach wiekowych.