Sprawa Ewy Tylman: Trwa trzecia rozprawa w procesie Adama Z.

  Sprawa Ewy Tylman: Trwa trzecia rozprawa w procesie Adama Z.

  NK, RED

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Trwa kolejna odsłona procesu Adama Z.
  1/4
  przejdź do galerii

  Trwa kolejna odsłona procesu Adama Z. ©Adrian Wykrota

  W poznańskim Sądzie Okręgowym rozpoczęła się kolejna sprawa dotycząca śmierci Ewy Tylman. Dzisiaj ma zostać przesłuchanych czworo świadków w tym były chłopak Ewy oraz partner oskarżonego Adama Z.
  Jako pierwszy zeznawał Bartosz J., były pracownik biura Krzysztofa Rutkowskiego. Zaraz po nim miał zeznawać Sławomir Ś., który jednak nie dotarł do sądu z powodów problemów zdrowotnych. Z tego powodu sędzia ogłosiła przerwę w rozprawie do godziny 11.

  O tej porze ma być przesłuchany chłopak Ewy Tylman, zaś po nim zeznania ma złożyć partner Adama Z.

  – To są bardzo ważni świadkowie, a w szczególności partner Adama Z., gdyż on ma wiedzę w jakim stanie był Adam tamtej nocy, jak reagował i jaką wersję wydarzeń przedstawiał.
  Wiemy, że on wtedy płakał i był zdenerwowany. Jego partner to jeden z kluczowych świadków dla tego procesu. Odtwarzamy przeszłość, gdyż przecież nie mamy żadnych nagrań z miejsca zdarzenia. Mamy jedynie elementy, które muszą pasować do układanki. To m.in. reakcje oskarżonego. Innej reakcji spodziewalibyśmy się u kogoś, kto chce ratować osobę tonącą, ale nie potrafi tego zrobić, a innej u osoby, która chce wymazać z pamięci, co się wydarzyło – mówi Mariusz Paplaczyk, pełnomocnik rodziny Ewy Tylman.

  Przypomnijmy, że Adam Z., który jest oskarżony o zabójstwo z zamiarem ewentualnym, nie przyznaje się do popełnienia czynu.  Jak zginęła Ewa Tylman? Pierwszy dzień procesu Adama Z.
  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  GP24 poleca

  Wideo