1500 osób w Grzmiącej bez wody - wykryto groźne bakterie

  1500 osób w Grzmiącej bez wody - wykryto groźne bakterie

  (mdm: gk24.pl)

  Głos Pomorza

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  1500 osób w Grzmiącej bez wody - wykryto groźne bakterie

  ©Fot. stock\archiwum

  Licząca prawie 1500 mieszkańców gminna wieś Grzmiąca od wczoraj nie ma wody w kranach! Sanepid polecił zamknąć wodociągi. W wodzie wykryto chorobotwórcze bakterie.
  1500 osób w Grzmiącej bez wody - wykryto groźne bakterie

  ©Fot. stock\archiwum

  - W wodzie w Grzmiącej stwierdziliśmy groźne stężenie bakterii kałowych oraz coli - powiedział nam wczoraj Andrzej Grobelny, dyrektor Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Szczecinku.

  Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Szczecinku, które zajmuje się w regionie gospodarką wodno-kanalizacyjną, rozesłało do mieszkańców Grzmiącej powiadomienia, że bieżąca woda nie nadaje się do spożycia ani do celów sanitarnych.

  Po przeczytaniu informacji we wsi początkowo zapanował spory chaos.
  - Pozwolili używać tej wody tylko w toaletach. Do picia i mycia przywożą w beczkowozach - mówi Zbigniew Antoniak, mieszkaniec ulicy Kwiatowej.

  - Nawet nie wiemy, kiedy znów będzie woda w kranach. Może sami nie wiedzą? - zastanawiała się mieszkanka Warszawy, która przyjechała do ojca w odwiedziny.

  Dyrektor Grobelny nie może powiedzieć, kiedy pozwoli uruchomić wodociągi w Grzmiącej. - Wyniki kolejnych próbek będą znane za trzy dni - rzucił krótko.

  W gminie wczoraj zamknięto jeszcze jeden wodociąg, we wsi Sławno. Przyczyny są takie same: nadmiar chorobotwórczych bakterii. Dlaczego tak się dzieje?

  - Otrzymaliśmy informację, że w okolicy ujęcia wody w Grzmiącej niedawno likwidowano zbiornik bezodpływowy (szambo - dop. red.). Być może tu tkwi przyczyna zanieczyszczenia wody bakteriami- podejrzewa Andrzej Wdowiak, dyrektor PWiK w Szczecinku.

  - Natomiast w Sławnie rzecz ma się inaczej. Tam tylko połowa gospodarstw jest skanalizowanych. Gdzie reszta wylewa ścieki, nie wiadomo.

  Przez cały wczorajszy dzień pracownicy PWiK dezynfekowali roztworem chloru sieć wodociągową w Grzmiącej.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  GP24 poleca

  Wideo