Sprzedawca nielegalnego towaru pogryzł policjanta

  Sprzedawca nielegalnego towaru pogryzł policjanta

  Fot. archiwum

  Głos Pomorza

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  Sprzedawca nielegalnego towaru pogryzł policjanta

  ©Fot. archiwum

  Wczoraj pomorscy policjanci zatrzymali 32-letnią właścicielkę sklepu z odzieżą oraz jej pracownika, którzy oferowali do sprzedaży nielegalną odzież i wyroby galanteryjne o wartości ponad 160 tys. zł. Ponadto znieważyli policjanta.
  Sprzedawca nielegalnego towaru pogryzł policjanta

  ©Fot. archiwum

  Oboje w czasie interwencji funkcjonariuszy byli agresywni. Ponadto zniszczyli część dokumentacji wykonanej przez policjantów.

  Policjanci otrzymali informację, że w Krynicy Morskiej w dwóch sklepach z odzieżą może być sprzedawany towar z podrobionymi znakami firmowymi.

  W ustalone miejsce pojechali funkcjonariusze z komendy wojewódzkiej w Gdańsku oraz nowodworscy kryminalni. Informacja okazała się prawdziwa.
  Policjanci zabezpieczyli ponad 340 sztuk asortymentu z podrobionymi znakami firmowymi znanych producentów m.in.: koszulki, swetry, torebki, paski, okulary, spodnie, stroje kąpielowe, buty o łącznej wartości ponad 160 tys. złotych.

  Na poczet przyszłych kar zabezpieczono kilkaset sztuk odzieży.

  Podczas interwencji 31 - letnia właścicielka sklepów i jej 32 - letni pracownik przeszkadzali policjantom w czynnościach. Jeden z policjantów został pogryziony. Szarpali go za ubranie i opluli. Ponadto zniszczyli część wykonanej przez funkcjonariuszy dokumentacji. Oboje zostali zatrzymani.

  Agnieszka P. odpowie za sprzedawanie podróbek towarów, znieważenie policjantów, naruszenie nietykalności jednego z nich i zniszczenie dokumentacji.

  Przemysław J. odpowie za znieważenie policjantów, naruszenie nietykalności funkcjonariusza i zniszczenie dokumentacji.

  Za wprowadzanie w obrót towarów oznaczonych podrobionymi znakami grozi kara pozbawienia wolności do lat 2, w przypadku gdy proceder był stałym źródłem dochodu kara może wynosić nawet 5 lat.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (2)

  Wszystkie komentarze (2) forum.gp24.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  GP24 poleca

  Wideo