W sobotę rozpoczyna się największy jarmark w Polsce

  W sobotę rozpoczyna się największy jarmark w Polsce

  Fot. Łukasz Capar

  Głos Pomorza

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  Ubiegłoroczny Jarmark Dominikański.

  Ubiegłoroczny Jarmark Dominikański. ©Fot. Łukasz Capar

  Już dziś rozpoczęła się największa w kraju impreza handlowo-kulturalna - Jarmark Świętego Dominika.
  Ubiegłoroczny Jarmark Dominikański.

  Ubiegłoroczny Jarmark Dominikański. ©Fot. Łukasz Capar

  Na Starym Mieście w Gdańsku swoje wyroby będzie sprzedawało ponad tysiąc handlowców. Nie zabraknie też występów artystów.

  Tradycja Jarmarku Św. Dominika liczy prawie 750 lat. Został on ustanowiony bullą papieża Aleksandra IV w roku 1260. Według organizatorów, jarmark każdego roku odwiedza ponad 8 milionów mieszkańców i turystów.

  Swoje wyroby sprzedają tam artyści i rzemieślnicy z całej Polski.
  Nie zabraknie też kramów numizmatycznych i filatelistycznych, na których będzie można uzupełnić swoje kolekcje monet i znaczków pocztowych. Na umiejscowionych przy ulicy Szerokiej i Grobla stoiskach będą także sprzedawać antyki prywatni właściciele.

  Zwiedzający będą mogli posilić się w okolicznych punktach gastronomicznych, w których sprzedawany będzie chleb ze smalcem, kiełbasy z grilla czy miód pitny i kwas chlebowy.

  - Ruszamy w sobotę o godzinie 11.30. Wtedy odbędzie się uroczysta parada od Złotej Bramy, która zakończy się przy Zielonej Bramie - zapowiada Joanna Czauderna-Szreter, autorka programu jarmarku. - Wzdłuż ulic będą chodzić klowni na szczudłach, bębniarze i trębacze.

  Po paradzie prezydent miasta wręczy kupcom klucze do bram miasta. - Potem wszyscy udamy się zwiedzać kramy. W tym roku szczególnie dużo będzie stoisk prywatnych kolekcjonerów, z których ucieszą się wielbiciele antyków.

  Pierwszy dzień minie pod hasłem "Dnia Bursztynu". Jego atrakcją będzie heppening. - Chętnych zapraszam do udziału w tworzeniu bursztynowego drzewka szczęścia - mówi J. Czuderna-Szreter.

  W sobotę o godz. 20 wystąpi Stachursky oraz zespół Bielizna, który zagra swoje największe hity. Wieczór zakończy kilkunastominutowy pokaz sztucznych ogni.
  Jarmark będzie trwał codziennie od dziś do 17 sierpnia.

  Każdego dnia na scenach w różnych częściach miasta w ramach imprezy wystąpią znani muzycy, tancerze i kabarety. Ostatniego dnia na scenie pojawi się Doda z zespołem i grupa Kobiety.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  GP24 poleca

  Wideo