Ekolodzy posprzątają nasz Bałtyk

  Ekolodzy posprzątają nasz Bałtyk

  Fot. stock

  Głos Pomorza

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  Ekolodzy posprzątają nasz Bałtyk

  ©Fot. stock

  W sobotę 16 sierpnia ekolodzy organizują międzynarodowe sprzątanie Bałtyku. Ekolodzy alarmują, że w ciągu kolejnych 30 lat, przez zanieczyszczenia - życie w Bałtyku może całkowicie wyginąć.
  Ekolodzy posprzątają nasz Bałtyk

  ©Fot. stock

  W sobotę 16 sierpnia ekolodzy organizują międzynarodowe sprzątanie Bałtyku. Członkowie fundacji Nasza Ziemia alarmują, że już 10 procent powierzchni naszego morza to tak zwane morskie pustynie, czyli obszary na których obumarły wszelkie formy życia.

  Żeby pokazać skalę zanieczyszczeń, Mira Stanisławska z Fundacji Nasza Ziemia przywiozła do Warszawy cały worek śmieci zebranych na polskiej plaży. Znalazły się w nim między innymi butelki, plastik, metalowe części samochodowe, a także niedopałki papierosów, czy części garderoby. Do morza spływają też chemikalia i śmieci z polskich rzek.

  Walka ze wysypującymi śmieci jest trudna. Żeby ukarać, trzeba złapać ich na gorącym uczynku. Za śmiecenie policja rzeczna może ukarać mandatem w wysokości 50 złotych. W rażących przypadkach sprawa kierowana jest to sądu grodzkiego.

  Ekolodzy alarmują, że w ciągu kolejnych 30 lat, przez zanieczyszczenia - życie w Bałtyku może całkowicie wyginąć.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  GP24 poleca

  Wideo