Poprawiający matury mogą nie zdążyć na studia

  Poprawiający matury mogą nie zdążyć na studia

  Dominika Dankowska redakcja@gp24.pl

  Głos Pomorza

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  "Ekonomik” jest przygotowany do poprawkowych matur.

  "Ekonomik” jest przygotowany do poprawkowych matur. ©Fot. Łukasz Capar

  W tym roku po raz pierwszy maturzyści, którzy nie przebrnęli przez egzaminy w maju, będą mogli poprawić je w sierpniu, a nie za rok. Jednak wyniki otrzymają dopiero 22 września.
  "Ekonomik” jest przygotowany do poprawkowych matur.

  "Ekonomik” jest przygotowany do poprawkowych matur. ©Fot. Łukasz Capar

  Na szczęście uczelnie specjalnie dla nich decydują się na przedłużenie terminu rekrutacji.

  Egzaminy poprawkowe rozpoczną się 26 sierpnia o godzinie 9.00.

  - Trochę się boję tej poprawy. Ostatnim razem zabrakło mi tylko dwóch punktów do tych 30 procent z geografii. Staram się być dobrej myśli. Mam nadzieję, że uda mi się pójść na studia zaoczne i do pracy. O dziennych już nie myślę. Nie mam szansy, żeby złożyć na czas dokumenty - mówi Magda (nazwisko do wiadomości redakcji), tegoroczna maturzystka ze Słupska.

  W Zespole Szkół Ekonomicznych w Słupsku pisemną maturę będzie poprawiało siedem osób - dwie osoby z wiedzy o społeczeństwie, fizyki i języka niemieckiego, a jedna z geografii.

  - Jesteśmy już do tego przygotowani pod względem formalnym po maturach majowych - mówi Renata Draszanowska, dyrektor Zespołu Szkół Ekonomicznych w Słupsku - Dla młodzieży to lepiej, że ten egzamin jest w szkole macierzystej. Czują się pewniej. A czas też dla nich jest lepszy, ponieważ z marszu łatwiej się podejmuje decyzje o podejściu do poprawy. Mam tylko obawy o ich możliwość do podjęcia studiów w tym roku, bo większość kierunków będzie już zamknięta - martwi się dyr. Draszanowska.

  Na Akademii Pomorskiej dodatkowa rekrutacja miała zakończyć się 12 września. Maturzyści mogą jednak spać spokojnie. Komisja rekrutacyjna przesunęła termin zamknięcia rekrutacji na 29 września.

  - Na pewno nasza uczelnia będzie się starała pomóc tym młodym ludziom - mówi Jolanta Nitkowska-Węglarz, rzecznik AP. - Dzięki przesunięciu terminu pozytywnie zdana matura umożliwi im dalszą naukę na kierunkach, gdzie pozostały jeszcze wolne miejsca.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (2)

  Wszystkie komentarze (2) forum.gp24.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  GP24 poleca

  Wideo