W Człuchowie przez skrzyżowanie jeżdżą na czerwonym świetle...

W Człuchowie przez skrzyżowanie jeżdżą na czerwonym świetle (wideo)

(olo)

Głos Pomorza

Aktualizacja:

Głos Pomorza

W Człuchowie przez skrzyżowanie jeżdżą na czerwonym świetle (wideo)
W Człuchowie przez skrzyżowanie jeżdżą na czerwonym świetle (wideo)

Kadr z monitoringu. ©Straż Miejska Człuchów

W Człuchowie przez skrzyżowanie jeżdżą na czerwonym. Łapie ich kamera monitoringu. <iframe src="http://get.x-link.pl/5956a5d4-c8e3-2a3c-34e8-f99d99f4ac0d,5909926b-d250-d56c-de59-2c60e3ccf53d,embed.html" width="640" height="360" frameborder="0"></iframe> źródło: Straż Miejska Człuchów
Na obwodnicy Człuchowa działa już system rejestrujący przejazd na czerwonym świetle. Łapie nie tylko piratów ale i złodziei.

- To są rejestratory, które działają na takiej samej zasadzie jak fotoradar, ale z tą różnicą, że nagrywanie włącza się kiedy na skrzyżowaniu zapala się czerwone światło- tłumaczy Jacek Mroziewicz komendant Straży Miejskiej w Człuchowie.

System, który kosztował ponad 300 tysięcy złotych pozwala też na identyfikację pojazdów. Automatycznie rozpoznaje i podaje numery rejestracyjne pojazdów. Strażnikom miejskim pozostaje tylko sprawdzenie w ogólnopolskiej bazie danych kto jest ich właścicielem i wysłanie mandatu.

Kamery mają też jeszcze jedno zastosowanie. Dzięki nim można rozpoznać kradzione auta. Pierwsze zapytania z komend policji w tej sprawie już wpłynęły. System jest sprzężony z podobnymi instalacjami innych straży miejskich w Polsce.

Komentarze

Wszystkie komentarze (5) forum.gp24.pl

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

GP24 poleca

Wideo