Puchar Polski: Jantar Ustka - Pomorze Potęgowo 1:2, Gryf II PGK Słupsk - Gryf Wejherowo 1:4 (zdjęcia)

Jarosław Stencel, Krzysztof Niekrasz
Łukasz Nikołajczyk (Gryf II Słupsk) mógł strzelić gola w meczu przeciwko Gryfowi Wejherowo. Fot. Kamil Nagórek
Nie zanotowano zaskakujących rozstrzygnięć w meczach 1/16 Pucharu Polski szczebla wojewódzkiego z udziałem drużyn podokręgu słupskiego.
1/16 Pucharu Polski (woj. pomorskie) Gryf II PGK Slupsk - Gryf Wejherowo 1:4 (1:2).

Puchar Polski: Gryf II PGK Słupsk - Gryf Wejherowo 1:4

Niektórzy sympatycy futbolu w Ustce liczyli na niespodziankę. Niestety, nie doczekali się jej, bo Jantar/Euro-Industry (wicelider słupskiej klasy okręgowej z czwartoligowymi aspiracjami) nie dał rady czwartoligowcom z Potęgowa. Warto nadmienić, że trenerem Pomorza jest ustczanin Mirosław Iwan (w przeszłości grał w usteckim klubie i był też w nim szkoleniowcem).

Pierwsza połowa była wyrównana. Więcej sytuacji podbramkowych mieli ustczanie. Po przerwie dominowali już potęgowianie. Obaj trenerzy posłali do boju zawodników, którzy ostatnio mniej grali w rozgrywkach ligowych. - To była pożyteczna gra dla moich podopiecznych - ocenił Tadeusz Żakieta, ustecki szkoleniowiec. - Minimalnie lepsi byli goście i zasłużenie wygrali.

Jantar/Euro-Industry Ustka - Pomorze Potęgowo 1:2 (0:0)

Bramki: 0:1 samobójcza - Damian Jarowski (62), 0:2 Dominik Kaczmarek (67), 1:2 Michał Podedworny (rzut wolny - 90).

Jantar/Euro-Industry: Mariak, D. Kotłowski, Łukasik (69 Bewersdorff), Jarowski, Badowski, Tomas, Kowalewski, Solczak (73 Słowiński), Oczujda (57 Terefenko), P. Jadłowski (46 Podedworny), Iwański.

Pomorze: Sokołowski, Pakosz, Kamil Gapski, Borecki, Robert Ulanowski, Jaskólski (46 Kaczmarek), Kalamaszek (46 Patyk), D. Mikołajczyk, M. Mikołajczyk (46 Wólczyński), Formela, Burak (74 Kamil Ulanowski).

Piłkarze rezerw Gryfa (klasa A) choć przegrali wysoko, dotrzymywali kroku trzecioligowcowi. Krótki czas nawet prowadzili. Niestety popełnili kilka błędów w obronie, które wykorzystali doświadczeni napastnicy Gryfa Wejherowo. Słupszczanie mieli kilka okazji, ale dobrze spisywał się Maciej Szlaga.

Mecz rozpoczął się dla gryfitów rewelacyjnie. Najpierw próbował swoich sił Łukasz Nikołajczyk, ale jego uderzenie wyłapał Maciej Szlaga. Pięć minut potem było już 1:0. Bartłomieja Dziubana przewrócił w polu karnym Krzysztof Jezierski i sędzia podyktował "jedenastkę". Pewnie wykorzystał ją Tomasz Piekarski. Niestety słupszczanie długo prowadzenia nie utrzymali. Po dośrodkowaniu z prawej strony z kilku metrów do bramki trafił Jakub Gronowski. Ten sam zawodnik próbował wyprowadzić swój zespół na prowadzenie dziewięć minut potem, ale dobrze spisał się Paweł Mulawa. Chwilę później słupski bramkarz musiał już wyjąć piłkę z siatki. Zbyt krótki wybicie słupskiej obrony wykorzystał strzałem z "pierwszej piłki" Łukasz Król. Piłka odbiła się jeszcze od słupka. Gryfici nie poddawali się jednak i 60 sekund potem mogli wyrównać, ale uderzenie Tomasza Snochowskiego po nogach obrońców poszybowało tuż nad poprzeczką. W 28 minucie ponownie Król miał okazję, jednak znów na miejscu był Mulawa. Kolejną świetną okazję słupszczanie stworzyli sobie w 40 minucie. Niestety Nikołajczyk strzelił wprost w bramkarza. Drugą połowę gryfici znów rozpoczęli od próby strzału, a konkretnie uczynił to Damian Szendrak. Kolejny gol padł po trafieniu Króla, który stał na 4 metrze. Ozdobą meczu był czwarty gol dla gości. Krzysztof Jezierski przymierzył idealnie tuż nad murem. W 69 minucie strzelał Partyk Świątczak, ale i tym razem obronił Szlaga.

Gryf II PGK Słupsk - Gryf Wejherowo 1:4 (1:2)

Bramki: 1:0 Tomasz Piekarski (8 - karny), 1:1 Jakub Gronowski (12 - głową), 1:2 Łukasz Król (24), 1:3 Łukasz Król (53), 1:4 Krzysztof Jezierski (68 - wolny)

Gryf II PGK: Paweł Mulawa - Kóniczuk, Wesołowski, Rudzikiewicz, Ziółkowski (46 S. Schulz), Snochowski (79 Mateusz Mytych), Piekarski, Szendrak (58 Michalak), Świątczak, Nikołajczyk (67 Szpiter), Dziuban.

Gryf Wejherowo: Szlaga - Jezierski, Sobczyński, Politowski, Wolszlegier (59 Basiński), Felisiak, Małecki, Meler, Ł. Kozłowski (59 Sumionka), Król, Gronowski (59 Wicki).

Inne wyniki: wczoraj: GTS Kolbudy - Gryf Słupsk 0:3 (0:2); dzisiaj: Bytovia II Bytów - Orlęta Reda 0:2 (0:1) - Kamil Luliński, Michał Morgiel; Kolejarz Chojnice - Czarni Czarne 0:2 (0:0) - samobójcza, Seweryn Remieniewicz. Piast Człuchów - Koral Dębnica 0:4 (0:1) - Jarosław Janczak - 2, Kamil Bulwan i Piotr Dowksza (rzut karny), Atlas Goręczyno - Lechia II Gdańsk 1:0, Korona Żelistrzewo - Czarni Pruszcz Gdański 4:0, Radunia Stężyca - Kaszubia Kościerzyna 0:4, Gryf II Tczew - Chojniczanka Chojnice 2:8, Lechia Gdańsk Oldboys - Żuławy Nowy Dwór Gdański 4:2, Wisła Korzeniewo - Gryf Tczew 0:3, Grom Nowy Staw - Powiśle Dzierzgoń 1:3, Olimpia Sztum - Cartusia Kartuzy 3:0.

Zestaw par z udziałem naszych drużyn w 1/8 finału: zwycięzca pary Pogoń Lębork/Orkan Rumia (ten mecz 19 maja - godz. 17) - Pomorze Potęgowo, Korona Żelistrzewo - Gryf Słupsk (19 maja - godz. 17.30), Czarni Czarne - Kaszubia Kościerzyna (19 maja - godz. 17.30), Koral Dębnica - Chojniczanka Chojnice (19 maja - godz. 17.30). Zaległy mecz 1/16 Murkam Przodkowo - Drutex-Bytovia Bytów odbędzie się 19 maja o godz. 17. Na zwycięzcę tej pary czeka Atlas Goręczyno.