Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Radni za. Słupsk wyemituje 53 miliony złotych nowych obligacji

Aleksander Radomski
Aleksander Radomski
53 tysiące nowych obligacji o wartości tysiąca złotych każda wyemituje miasto Słupsk. W środę na sesji zgodziła się na to rada. Zapadły też decyzje o zmianach na Klasztornych Stawach i wyburzeniach na ulicy Długiej.
53 tysiące nowych obligacji o wartości tysiąca złotych każda wyemituje miasto Słupsk. W środę na sesji zgodziła się na to rada. Zapadły też decyzje o zmianach na Klasztornych Stawach i wyburzeniach na ulicy Długiej. Archiwum GP24.PL
53 tysiące nowych obligacji o wartości tysiąca złotych każda wyemituje miasto Słupsk. W środę na sesji zgodziła się na to rada. Zapadły też decyzje o zmianach na Klasztornych Stawach i wyburzeniach na ulicy Długiej.

Słupscy radni zgodzili się w środę na powiększenie długów miasta o 53 miliony złotych. Obligację na taką kwotę zostaną wyemitowane jeszcze w tym roku, a pozyskane tą drogą pieniądze zostaną przeznaczone na sfinansowanie planowanego deficytu budżetu, w związku z realizacją zadań majątkowych oraz spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań. Konkretnie na ten ostatni cel przeznaczonych ma zostać 16 milionów złotych.

Jak to jest, że Robert Biedroń "spłacił" długi Słupska, a zadłużenie miasta właśnie bije rekordy wszech czasów

- Nie rolujemy żadnych długów - zapewniała radnych prezydent Słupska Krystyna Danilecka-Wojewódzka, kiedy na tego typu politykę finansową zwrócił uwagę radny Jacek Szaran z PiS. - Spłacamy zobowiązania zaciągnięte na rozwój miasta. Rolowanie to tak jakbyśmy coś ukrywali pod stołem. Kiedy się zawiera zobowiązanie, bierze kredyt, to się go po prostu spłaca. I my spłacamy wcześniej zaciągnięte zobowiązania z tych środków, ponieważ moglibyśmy oczywiście to robić z naszych dochodów własnych, wtedy nie mielibyśmy naszych dochodów własnych do zadań inwestycyjnych. To jest kwestia pewnej arytmetyki - tłumaczyła.

Robert Biedroń żongluje długami miasta i nie mówi prawdy

Zaciągnięcie nowego długu było wpisane do tegorocznego budżetu. Za opowiedziało się 13 radnych (Kamil Bierka, Beata Chrzanowska, Kazimierz Czyż, Bogusław Dobkowki, Bożena Hołowienko, Jan Lange, Małgorzata Lenart, Mirosłąwa Sagun-Lewanodwksa, Paweł Skowroński, Piotr Skowroński, Renata Stec, Artur Wiszniewski i Aldona Żurawska). Przeciw opowiedziało się siedmioro rajców (Tadeusz Bobrowski, Łukasz Jaworski, Ryszard Kruk, Wojciech Lewnestam, Anna Rożek, Jacek Szaran i Paweł Szewczyk). Od głosu wstrzymała się Anna Mrowińska i Adam Treder. Wojciech Gajewski był nieobecny podczas głosowania.

Rada podjęła też decyzję o przekazaniu 150 tysięcy złotych z budżetu do Słupskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji na zmodernizowanie teren Parku Kulturowego Klasztorne. Dzięki tym środkom w znajdą się tam urządzenia wodne umożliwiające regulowanie i piętrzenie stanu wody. Stawy zostaną napowietrzone i zyskają pomosty na groblach.

Co ważne, zdecydowano się również na przeznaczenie miliona złotych na zagospodarowanie podwórek przy rewitalizowanej ulicy Długiej. W praktyce chodzi o pustostany, które dawno już wykwaterowano i szpecą okolicę. Mowa o budynkach przy ul. Długiej 8, 8a, 9, 10, 11, 13 i 14. Docelowo planuje się scalenia oraz nowe podziały działek na tym terenie. Jego część ma zostać przeznaczona na sprzedaż w formie przetargów nieograniczonych, co zasili miejską kasę.

od 7 lat
Wideo

Nowi ministrowie w rządzie Donalda Tuska

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza