Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Słupsk> Nowy szpital jeszcze w budowie, a na starym już dzielą parcele

Michał Kowalski [email protected] Fot. Łukasz Capar
Budynek słupskiego szpitala przy ul. Kopernika
Budynek słupskiego szpitala przy ul. Kopernika
Słupski szpital jeszcze nie przeniósł się do swojej nowej siedziby przy ul. Hubalczyków, a już trwają spory na temat sprzedaży terenów, które zostaną po przeprowadzce.

Szpital będzie się przeprowadzał do nowej siedziby przy ul. Hubalczyków w przyszłym roku wiosną. - Dokładnej daty jeszcze nie ma - stwierdza Ryszard Stus, dyrektor szpitala.

Trwają natomiast pierwsze przymiarki do tego, co będzie się znajdowało na rozległych terenach poszpitalnych przy ul. Kopernika i Obrońców Wybrzeża. Są one atrakcyjne.

Właścicielem działek jest samorząd wojewódzki. W przypadku nieruchomości przy ul. Obrońców Wybrzeża zakłada się zmianę funkcji "usługi zdrowia” na "usługi nieuciążliwe”.

Na początku lipca radni Słupska zajmowali się projektem zmiany prawa lokalnego właśnie w tym kierunku, ale go odrzucili. - Prosiliśmy prezydenta, by wycofał ten projekt z sesji, gdyż tak poważne sprawy jak zmiana mpz powinna być dyskutowana na komisjach, a nie głosowana w ekspresowym tempie - argumentuje Robert Kujawski, radny PiS.

Co może się mieścić na terenie z funkcją "usługi nieuciążliwe”? - Żaden handel tam nie wejdzie, nie ma na to szans. To jest obiekt zabytkowy, bardzo trudny do adaptacji. Może jakiś budynek administracyjny? Trudno powiedzieć, jaki powstanie pomysł na zagospodarowanie tej nieruchomości - mówi Andrzej Poźniak, szef Biura Urbanistycznego w Słupsku, który przygotowywał plan.

W definicji "usług nieuciążliwych” w projekcie uchwały czytamy, że mogą to być w zasadzie usługi każdego rodzaju od sprzedaży detalicznej, przez biurowe, gastronomiczne, kulturalne i rozrywkowe na oświatowych kończąc.

- Chcemy te działki sprzedać, by otrzymać jakiś zwrot nakładów, jakie ponieśliśmy na słupski szpital. Stąd nasz wniosek o zmianę funkcji - tłumaczy Małgorzata Pisarewicz, rzecznik prasowy Urzędu Marszałkowskiego w Gdańsku.

- Miasto dołożyło do budowy 25 milionów złotych. Być może samorząd województwa powinien w jakiejś części zrekompensować nam te nakłady na przykład poprzez przekazanie części nieruchomości gminie Słupsk - zauważa radny Kujawski.

Kwestia tego, co będzie się znajdowało na rozległych terenach poszpitalnych przy ul. Kopernika i Obrońców Wybrzeża, ponownie stanie na sesji Rady Miasta we wrześniu.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: RPP zdecydowała ws. stóp procentowych? Kiedy obniżka?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza