Półfinały w zmaganiach koszykarzy - amatorów

Odbyły się pierwsze mecze półfinałowe Amatorskiej Ligi Koszykówki Regionu Słupskiego Kobylnica 2016. W napięciu trzymało przede wszystkim spotkanie Kabat - Hinc Serwis Bytów 65-57.

Jednakże to Kabat był zespołem dominującym, bytowianie, nie licząc początku, tylko raz remisowali 48-48 w 3 kwarcie, a tak przez całe spotkanie gonili wynik, nie byli jednak w stanie odebrać zwycięstwa wciąż aktualnym mistrzom. Najskuteczniej grali w obu ekipach: Leszek Kukliński (LD) 22 pkt. w tym 6x3; Bartosz Hołowiej (B) -15 pkt.

W drugi meczu półfinałowym Lekarz Domowy pokonał Chłopaków z Sąsiedztwa 80-57. Mecz ten miał dwa oblicza, pierwsza połowa była bardzo wyrównana, to 4 ekipa po rundzie zasadniczej, grając agresywnie, wymuszała straty i punktowała. Chłopaki najwyższą przewagę 24-19 osiągnęłi na początku 2 kwarty. Druga połowa jednak, to był popis pary, rozgrywającego Przemka Bonka -22 (4) i centra Jacka Karnickiego -23 (1), którzy razem zdobyli więcej punktów, niż wszystkie "Chłopaki" w tej odsłonie, i im dłużej mecz trwał, tym bardziej uwidaczniała się przewaga Lekarzy. Dla pokonanych 15 pkt. zdobył Tomasz Brzeski

Mecze rewanżowe zaplanowane są na 8 maja. Hinc Serwis - Kabat odbędzie się w Bytowie. To może być niezwykle ciekawe widowisko, gdyż ekipa bytowska na swoim obiekcie, przy licznie zgromadzonej publiczności, jest w stanie wyrównać bilans spotkań i doprowadzić do trzeciego meczu.