Sport

  Daniel Sołtysiak przeciwko narkotykom

  Daniel Sołtysiak przeciwko narkotykom

  Rafał Szymański rafal.szymanski@gp24.pl

  Głos Pomorza

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  Daniel Sołtysiak z logo akcji Muay Thai przeciwko narkotykom.

  Daniel Sołtysiak z logo akcji Muay Thai przeciwko narkotykom. ©Fot. Archiwum

  Tegoroczny mistrz Europy w karate Daniel Sołtysiak stawia sprawę jasno "sport tak, narkotyki nie".
  Daniel Sołtysiak z logo akcji Muay Thai przeciwko narkotykom.

  Daniel Sołtysiak z logo akcji Muay Thai przeciwko narkotykom. ©Fot. Archiwum

  Nowa dyscyplina, w której rozpoczyna starty tajski boks od trzech lat prowadzi taką kampanię.

  Kampania Muay Thai przeciwko narkotykom jest już obecna na całym globie. Poprzez światowych mistrzów tej dyscypliny, m.in. Macieja Skupińskiego i Filipa Rzadka Polski Związek Muay Thai propaguje tę ideę również w Polsce.

  W Słupsku wprowadza ją w życie Daniel Sołtysiak, mistrz Europy w karate, od niedawna przedstawiciel tej dyscypliny nad Słupią.

  - Chciałbym stworzyć zajęcie dla młodych ludzi. To okropne jak młodzież potrafi psuć sobie życie przez narkotyki czy dilerstwo. Zajęcia, które będę organizował w Słupskiej Akademii Muay Thai Czarni, chciałbym dać tej młodzieży perspektywę - mówi Sołtysiak, tegoroczny mistrz Europy w karate.

  - Trening wymaga ciężkiej pracy a stanie po klatkach, branie narkotyków, dilowanie jest tego przeciwieństwem. Chciałbym, aby wzrosła świadomość młodzieży. Moje działania zmierzają do pozytywnych wzorców spędzania wolnego czasu - przewiduje.
  Dzięki sportowi wielu ludzi potrafiło poradzić sobie ze swoimi słabościami. - Znam sportowców, którzy mieli problem z prawem i potrafili z tego wyjść. Trening, ciężka mozolna praca, hartuje charakter, uczy konsekwencji i w końcu pozwala odzyskać wiarę w siebie. Boks tajski pokazuje, że można popełniać błędy ale i wskazuje drogę do wyjścia z nich - mówi Sołtysiak.

  Słupska Akademia Muay Thai rozpocznie treningi 1 października. Pierwsze spotkanie odbędzie się właśnie wtedy o godz. 19 w sali sportowej Technikum Mechanicznego przy ul. Niedziałkowskiego w Słupsku. Sołtysiak zaprasza wszystkich chętnych.

  Pierwszy start

  Już w najbliższą sobotę Sołtysiak brać będzie udział w Rydze na Łotwie w Unijnym Pucharze Europy. To jego debiut. Występować będzie w wadze ciężkiej.

  Turniej będzie miał silna obsadę, wystąpią w nim bardzo szanowani w tej dyscyplinie Holendrzy i Białorusini. Sołtysiak walczyć będzie jako reprezentant Polski - to efekt dobrej formy jaką zaprezentował na obozie kadry Polski boksu tajskiego w Lubenii jeszcze w sierpniu.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (4)

  Wszystkie komentarze (4) forum.gp24.pl

  Sport z kraju i ze świata

  Zobacz więcej na Sportowy24.pl

  Wideo sportowe

  Zdjęcia sportowe