Ostra jazda człuchowian

(fen)
Człuchowianie dobrze zaprezentowali się w Lipnie.
Zawody motocrossowe w ramach czwartej rundy Pucharu Polskiego Związku Motorowego odbyły się w Lipnie.

Dobrze radzili sobie reprezentanci Auto-Moto Klubu Człuchów, którzy zameldowali się na mecie wśród najlepszych uczestników imprezy. W klasie 80 ccm dominował Oskar Barański ze Strykowa. Andrzej Czyżowski z Człuchowa był czwarty.

Na słowa uznania zasłużyła Joanna Miller. Człuchowianka uplasowała się na dziewiątej pozycji. W końcowej klasyfikacji sezonu po czterech rundach Czyżowski został sklasyfikowany na trzeciej pozycji - 119 punktów. Z dziewiątego miejsca na siódme przesunęła się Joanna Miller. Jej dorobek to 76 punktów.

W klasie 125 ccm też świetnie spisali się człuchowscy zawodnicy. Zwyciężył Arkadiusz Mańk. Szósty był Sebastian Knoff, a dwunasty Michał Dzik. W generalce Knoff nie zdołał utrzymać prowadzenia i ostatecznie uplasował się na drugiej pozycji - 130 punktów. Mańk zgromadził 97 punktów i uplasował się na szóstym miejscu.
Pierwsza lokata przypadła Oskarowi Wojciechowiczowi z Gdańska - 138 punktów.
W klasie powyżej 175 ccm Mariusz Bukowski był siódmy, Mańk - ósmy, a Mirosław Kowalski - trzynasty. Ostateczna klasyfikacja: 1. Kamil Walczak (Lublin) - 171 punktów, 3. Kowalski - 116 pkt., 12. Mańk - 44 pkt., 13. Bukowski - 43 pkt.

Mistrzostwa Polski

W najbliższą niedzielę odbędą się zespołowe mistrzostwa Polski. Człuchów wystawia cztery trzyosobowe. Oto ich składy: AMK I - Maciej Zdunek, Bartosz Szafran, A. Mańk; AMK II - Łukasz Bembenik, Mateusz Wojciechowski, A. Czyżowski; AMK III - S. Knoff, M. Kowalski, Tomasz Jost; AMK IV - M. Dzik, M. Bukowski, J. Miller.