Sport

  Jaworek opuściła Słupsk

  Jaworek opuściła Słupsk

  (fen)

  Głos Pomorza

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  Magda Jaworek grać teraz będzie w Ornecie.

  Magda Jaworek grać teraz będzie w Ornecie. ©Sławomir Żabicki

  Magdalena Jaworek i Eugeniusz Majorow, związani ze słupskim badmintonem, wyjechali znad Słupi.
  Magda Jaworek grać teraz będzie w Ornecie.

  Magda Jaworek grać teraz będzie w Ornecie. ©Sławomir Żabicki

  Jeszcze w ubiegłym tygodniu Magdalena Jaworek była zawodniczką Piasta Słupsk, ale od 27 września przeniosła się do Ornety. Jej nowym klubem został Tramp.

  Podczas I Turnieju Krajowego Grand Prix Yonex w Kobylnicy grała już w nowych barwach. W grze pojedynczej kobiet uplasowała się na trzeciej pozycji.
  - Nie robiliśmy żadnych przeszkód Magdzie przy zmianie barw klubowych - mówi Krzysztof Augustyn, prezes słupskiego Piasta.

  - Zawodniczka postawiła sprawę jasno i uczciwie.
  W tej chwili poświęciła się nauce, bo studiuje na dwóch uczelniach. Badminton jest dopiero na dalszym planie i dlatego nie może tyle trenować, by być w odpowiedniej formie w rozgrywkach ekstraklasy oraz w turniejach krajowych i zagranicznych. Na razie będzie grała w pierwszej lidze.
  Miejsce po 20-letniej Jaworek zajmie Anna Narel (18 lat), która z kolei z Ornety przeniosła się do Słupska. Najprawdopodobniej zadebiutuje w Piaście w kolejnym meczu ligowym z Technikiem Głubczyce (14 października, godz. 10, hala ZSO nr 3 przy ul. M. Zaborowskiej).

  Ze Słupska wyjechał także Eugeniusz Majorow. Szkoleniowiec ten wygrał konkurs na dyrektora szkoły w rodzinnych stronach w Rosji. Majorow zajmował się trenowaniem adeptów w Szkole Mistrzostwa Sportowego. Jego podopieczni zdobywali medale w mistrzostwach Polski i zajmowali czołowe miejsca w turniejach krajowych i zagranicznych.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Sport z kraju i ze świata

  Zobacz więcej na Sportowy24.pl

  Wideo sportowe

  Zdjęcia sportowe