Sport

  Wybrzeże - słupski mistrz Irlandii

  Wybrzeże - słupski mistrz Irlandii

  Rafał Szymański rafal.szymanski@gp24.pl

  Głos Pomorza

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  Wybrzeże - mistrz Polskiej ligi w Irlandii.

  Wybrzeże - mistrz Polskiej ligi w Irlandii.

  Wybrzeże, drużyna złożona w większości z byłych zawodników z regionu słupskiego została mistrzem Irlandii drużyn polonijnych.
  Wybrzeże - mistrz Polskiej ligi w Irlandii.

  Wybrzeże - mistrz Polskiej ligi w Irlandii.

  Skład Wybrzeża

  Skład Wybrzeża


  W takim zestawieniu grali: Rafał Kępski, Szymon Kostka, Karol Lewandowski, Janusz Ossowski, Mariusz Sieciński, Aleksander Sieciński, Robert Świątek, Mariusz Wójcik, Wojciech Mondrzejewski, Jacek Piołunkowski, Krystian Będzimierowski i Grzegorz Cheda.  Piłkarze, jak wielu Polaków wyjechali za chlebem, tam znaleźli pracę, a po niej możliwość uprawiania ukochanej dyscypliny.

  Jako Wybrzeże wystartowali w Medicus Lidze Polskiej - szóstek piłkarskich drużyn polonijnych i w zakończonej właśnie pierwszej edycji okazali się bezkonkurencyjni.

  W zespole grają m.in. Szymon Kostka, były gracz Wybrzeża Objazda, Jacek Piołunkowski z Gryfa 95 Słupsk i Druteksu-Bytovii Bytów, Rafał Kępski, także z Wybrzeża, Robert Świątek, grający w Szansie Siemianice, Wojciech Mondrzejewski występujący w Salosie Słupsk i Ikarze Redzikowo, Krystian Będzimierowski - Salos.

  Grał z nimi także Grzegorz Cheda z Objazdy, który zanim wyjechał do Irlandii występował w GKS Bełchatów i Heko Czermno.

  W turnieju finałowym ligi w Dublinie wystąpiły cztery najlepsze zespoły.

  - Spisaliśmy się tam tak jak w przekroju całej ligi, czyli wygraliśmy trzy mecze bezapelacyjnie zdobywając puchar - opowiada Szymon Kostka. - Drużynę mamy zgraną, trenujemy raz w tygodniu no i nie chwaląc się jeszcze tym pozostałym trochę do naszego poziomu brakowało.

  Wyniki finału

  Wyniki finału


  Wybrzeże - Vision Cork 5:2; Wybrzeże - FC PolskiDublin.com 8:3; Wybrzeże - FC Dajciespokój 3:1.  Pierwsze 2 mecze wygraliśmy "na spokoju" natomiast w trzecim przeciwnicy ustawili się na swojej połowie i nie mogliśmy ich na początku "ugryźć". Udało się jednak w drugiej połowie strzelić 3 bramki. A więc wszystko poszło zgodnie z planem.

  Kostka ma podwójną radość, bo został mistrzem Irlandii, a jednocześnie niedawno urodziła mu się córeczka! Może w następnej edycji zawodnicy Wybrzeża uczczą to po kolejnej strzelonej bramce, robiąc tradycyjną "kołyskę".

  Słupszczanie trenują i mieszkają w miejscowościach wokół Dublina. W drugiej edycji ligi będą chcieli powtórzyć swój sukces.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (8)

  Wszystkie komentarze (8) forum.gp24.pl

  Sport z kraju i ze świata

  Zobacz więcej na Sportowy24.pl

  Wideo sportowe

  Zdjęcia sportowe