Hit liderem

(res)
Marta Jóźwiak (z piłką) zdobyła 2 punkty.
Nadkomplet publiczności oglądał zwycięstwo koszykarek Hitu Kobylnica z AZS Gdańsk. Podopieczne Roberta Pietrasia wygrały 72:60.

Początek jednak nie wyglądał tak obiecująco. Zawodniczki z Kobylnicy, lekko stremowane, po 3 minutach przegrywały 0:5. Dopiero Magdalena Baryło rozruszała swój zespół. Akcje 2+1, potem kolejna dwójka i rzuty osobiste dały Hitowi przewagę.

Pomagała ją utrzymać, a następnie powiększać, dobrą grą na obu tablicach Monika Królik. Kolejne kwarty były wyrównane, Hit prowadził 8-9 punktami, AZS dochodził na 4-5. W 39. minucie przy stanie 64:60 nastąpił kluczowy moment spotkania.

Gospodyniom udało się zrobić przechwyt w obronie, a po kontrze Królik zdobyła trzy punkty i tego goście już nie byli w stanie zniwelować.

Hit Kobylnica - AZS 72:60 (19:14, 13:18, 20:11, 10:17).

Hit: Baryło - 16, Królik - 15, Kańciurzewska - 13 (1), Niewrzawa - 13 (1), Lubczyńska - 11, Jóźwiak - 2, Kolska - 2, Marks - 0, Hrywna - 0.