Sport

  Bliżej do Pekinu

  Bliżej do Pekinu

  Krzysztof Niekrasz krzysztof.niekrasz@gp24.pl

  Głos Pomorza

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  Mirosława Sagun-Lewandowska w trakcie treningu.

  Mirosława Sagun-Lewandowska w trakcie treningu.

  Mirosława Sagun-Lewandowska po zdobyciu trzeciego miejsca w Pucharze Świata w Bangkoku rozpoczęła przygotowania do kolejnych imprez.
  Mirosława Sagun-Lewandowska w trakcie treningu.

  Mirosława Sagun-Lewandowska w trakcie treningu.

  W Tajwanie zawodniczka Klubu Strzeleckiego Gryf Słupski wywalczyła trzecie miejsce w pistolecie pneumatycznym. Jej wynik to 485,6 pkt. (387 pkt.+98,6 pkt.).

  - Moje ostatnie wyniki ustabilizowały się na wysokim poziomie - oceniła Sagun-Lewandowska. - Mogę śmiało powiedzieć, że jestem zadowolona z tegorocznego sezonu. Strzelectwo to dobra szkoła życia. Decydując się na jego uprawianie, potrzeba było sporo wyrzeczeń. Nie można się okłamywać, bo jak jest odpowiedni wkład pracy, to i są dobre osiągnięcia.

  Polskie strzelectwo miało i ma wielu znakomitych zawodników i zawodniczek, którzy zapisali się na kartach historii. Wśród nich wymienić można takie gwiazdy jak: Józef Zapędzki, Adam Smelczyński, Krzysztof Kucharczyk, Jerzy Greszkiewicz, Eulalia Rolińska, Julita Macur czy Renata Mauer- Różańska. Do tych znakomitości strzeleckich chce zbliżyć się słupszczanka.

  Sagun -Lewandowska intensywnie trenuje na słupskiej strzelnicy przy ulicy Zamiejskiej. Czyni to nawet po sześć razy w tygodniu. Zdaje sobie też doskonale sprawę z tego, że ma życiową szansę, by po raz trzeci zaliczyć udział w igrzyskach olimpijskich.

  Przypomnijmy, że wcześniej startowała na olimpiadzie w Barcelonie (1992 rok) i Sydney (2000 rok). Można żartobliwie stwierdzić, że Mirka zalicza co drugie igrzyska.

  Słupską strzelczynię trzeba podziwiać. Mimo uciążliwych treningów, częstych wyjazdów i startów wychowuje jeszcze niespełna dwuletnią córeczkę Agnieszkę. W godzeniu obowiązków sportowo-rodzinnych pomagają jej mąż Jarosław i babcia.
  - Moja Agnieszka jest dla mnie wspaniałym antidotum na stres, koi nerwy, odpręża i uspokaja - opowiada z czułością zawodniczka. - Lubię z nią przebywać sama, gaworzyć, tłumaczyć, bo mała coraz więcej rozumie. Dzięki przychylności związku często przebywa też ze mną na zgrupowaniach.

  Mirosława Sagun-Lewandowska wspięła się wysoko do światowej czołówki i nie ma zamiaru z tego towarzystwa rezygnować. Mówią o niej kobieta z charakterem, wciąż potwierdza to kolejnymi startami.

  Strzeleckie nominacje

  Polska ma już pięć kwalifikacji olimpijskich. Wywalczyli je: w pistolecie pneumatycznym: Mirosława Sagun-Lewandowska i Wojciech Knapik oraz troje przedstawicieli strzelających z karabinu: Agnieszka Staroń, Sylwia Bogacka i Robert Kraskowski, który swoją karierę rozpoczynał w słupskim Gryfie, a teraz reprezentuje warszawską Legię. Nie jest powiedziane, że te osoby pojadą do Pekinu. O tym decydować będą władze Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Sport z kraju i ze świata

  Zobacz więcej na Sportowy24.pl

  Wideo sportowe

  Zdjęcia sportowe