Słupszczanki były nieskuteczne

Krzysztof Niekrasz [email protected]
Słupszczanki (jasne stroje) zajmują nadal trzecią pozycję w tabeli.
W szlagierowym spotkaniu w Słupsku miejscowy Gryf 95 nie dał rady Olimpii Szczecin i przegrał 1:3.

Inne wyniki

Inne wyniki

Juvenia - Gimnazjum 6:0, Promień - Gryf II 0:1.

Po tej porażce oddaliła się szansa słupszczanek na pierwszą ligę.

Od pierwszych minut kibice nie mogli narzekać na brak emocji. Gdyby na początku konfrontacji słupszczanki Ewelina Spilkowska w 4. minucie i Paulina Landwójtowicz w 10. minucie zachowały więcej zimnej krwi pod szczecińską bramką, to gryfitki mogły prowadzić 2:0. Niestety. Mecz rozgrywany był w dobrym tempie.

Akcje przenosiły się spod jednej bramki pod drugą. Obydwie ekipy zostały ustawione ofensywnie przez trenerów. Dodało to atrakcyjności widowisku. Na grząskim boisku bardziej skuteczniejsze okazały się jednak zawodniczki Olimpii, które trzykrotnie zmusiły do kapitulacji Kamilę Komorowską.

Mimo że gryfitki przegrywały 0:3, to jednak nie ustępowały pola przyjezdnym. Grały otwarty futbol. Pod koniec spotkania uzyskały przewagę. Ich zryw został uwieńczony powodzeniem, bo zdobyły honorowego gola. Przy lepszej skuteczności Gryf 95 mógł jeszcze zmniejszyć rozmiary przegranej. Po meczu szczecinianki wykonały taniec radości i cieszyły się z objęcia przodownictwa w tabeli.
- Moja drużyna przegrała z lepszym przeciwnikiem, który zaprezentował dojrzały futbol
- przyznał Wojciech Ostrowski, trener gryfitek. - Dziękuję dziewczętom za postawę. Wszystkie walczyły do upadłego. Moje podopieczne miały sytuacje podbramkowe, ale nie potrafiły ich wykorzystać. Musieliśmy uznać klasę Olimpii.

Gryf 95 Słupsk - Olimpia Szczecin 1:3 (0:2)

Bramki: 0:1 Tuchewicz (15), 0:2 Kałuża (35), 0:3 Barlage - zawodniczka z Niemiec (77), 1:3 Spilkowska (85).

Gryf 95: Komorowska, Dublinowska (46 Grabowska), Sulikowska (80 Kozłowska), Michalska, Pojta, Spilkowska, Bielecka, Rompca (62 Terkiewicz), Sidorowicz, Landwójtowicz, Choma.