Gwardyjscy mistrzowie

(res)
Arkadiusz Kazior na najwyższym stopniu podium w Bydgoszczy.
Adam Klimczok, Rafał Błoński i Arkadiusz Kazior z Gryfa-3 Słupsk wygrali w Bydgoszczy.

Były to międzynarodowe mistrzostwa Polski Federacji Gwardia. Startowało tam 137 zawodników z 20 klubów polskich oraz z Litwy, Białorusi i Niemiec.

Tytuły gwardyjskich mistrzów Polski młodzików wywalczyli: Adam Klimczuk w wadze do 38 kg, Rafał Błoński (46 kg), Arkadiusz Kazior (50 kg).

Poza podium znalazł się tylko Łukasz Rodewald, który pechowo przegrał pierwszą walkę i odpadł z zawodów.

Impreza w Bydgoszczy była jednym z etapów przygotowań młodych słupskich judoków do startu w mistrzostwach Polski młodzików, które odbędą się w listopadzie w Opolu.
Turniej Reitera

Gabriela Mikołajczyk (45 kg) i Szymon Śliwa (47 kg) zwyciężali w Gdańsku w ogólnopolskim turnieju judo im. A. Reitera. Jest to między innymi sprawdzian nadziei polskiego judo. Miejsca pozostałych gryfitów: 2. Robert Błoński (39 kg) i Krystian Zając (50 kg), 3. Tomasz Błoński (33 kg), Emilia Przybyszewska (36kg), Przemysław Ilgiewicz (42 kg), Szymon Tomaszewski (43 kg).