Augustyn i Kostiuczyk wygrały w pierwszym meczu

Redakcja
Pierwsza przeszkoda w Odense została pokonana. Kamila Augustyn i Nadia Kostiuczyk będą dzisiaj grać z Angielkami.
Wczoraj Augustyn walczyła w parze deblowej z Nadią Kostiuczyk z SKB Litpol Malow Suwałki.

Pierwszymi przeciwniczkami Polek była para z Kanady Fiona Mc Kee i Charmaine Reid. Zawodniczki znad Wisły wygrały w dwóch setach 2:0 (21:19 i 21:11).

Kolejnym ich przeciwnikiem będzie para z Anglii: Gail Emms i Donna Kellogg. Ten duet zajmuje najwyższe miejsce spośród debli z Europy w światowych rankingach.

- Ale obie pary grały już ze sobą w kilku turniejach i na różnych kontynentach. Raz nasze były górą, raz Brytyjki. Wynik zależeć będzie od dyspozycji dnia każdej z czterech zawodniczek - mówi Krzysztof Augustyn, ojciec Kamili i prezes Piasta Słupsk.

Polski duet ma o co walczyć. W zeszłym sezonie dotarł do finału mistrzostw Danii, który zresztą wygrał. - W tym roku także dziewczyny wiele sobie obiecują po starcie w Odense - nie ukrywa Augustyn.

Kamila brała także udział w grach singlowych. Tutaj wygrała pierwsze spotkanie. Nie dała szans zawodniczce gospodarzy Cammili Overgaard i pokonała ją w dwóch setach 21:14, 21:18. Spotkanie trwało 25 minut.
W drugim pojedynku słupszczanka przegrała z Holenderką Rachel van Cutsen 0:2 (12:21, 17:21).

Teraz już Augustyn będzie się koncentrować na walce w deblu. Spotkanie z Angielkami zaplanowane zostało na dzisiaj.