Sport

  Rok czterech medali

  Rok czterech medali

  Rafał Szymański

  Głos Pomorza

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  Trójka słupskich medalistów, od lewej Katarzyna Mikołajczyk, Krzysztof Pielecki, Paweł Roziński.

  Trójka słupskich medalistów, od lewej Katarzyna Mikołajczyk, Krzysztof Pielecki, Paweł Roziński.

  Sportowcy i działacze SKLA M&S Słupsk podsumowali 2007 rok. Dla słupskiej lekkoatletyki to był czas zdobyczy.
  Trójka słupskich medalistów, od lewej Katarzyna Mikołajczyk, Krzysztof Pielecki, Paweł Roziński.

  Trójka słupskich medalistów, od lewej Katarzyna Mikołajczyk, Krzysztof Pielecki, Paweł Roziński.

  - Zdobyliśmy w tym rok aż cztery medale w mistrzostwach Polski - mówi Bogdan Zakrzewski, wiceprezes zarządu klubu. - W klasyfikacji klubowej województwa pomorskiego wywalczyliśmy trzecią pozycję. Artur Pelo, nasz maratończyk, otrzymał stypendium od firmy Enbud.

  Będzie więc mógł podjąć walkę o udział w igrzyskach olimpijskich w Pekinie w 2008 roku. To olbrzymia szansa dla niego - dodał.

  Medalistami w imprezach rangi krajowej zostali: Paweł Roziński, który w młodzieżowych mistrzostwach Polski w Słupsku, wywalczył brązowy medal.
  Jego najlepszy tegoroczny rezultat w rzucie oszczepem, to 73.11 m; Kamila Stokowska - tegoroczny rekord życiowy 40.84 m, brązowy medal w mistrzostwach Polski młodzików w Słubicach; Katarzyna Mikołajczyk (brąz młodzieżowych mistrzostw Polski, jej najlepszy tegoroczny wynik - 47.99 m); Krzysztof Pielecki, złoty medalista XIII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, jego tegoroczne rekordowe osiągnięcie to 74.07 m).

  Za taki plon, Jerzy Barbarowicz, dyrektor Wydziału Kultury i Sportu wręczył szkoleniowcom klubu nagrody prezydenta Słupska drugiego stopnia. Otrzymali je Ryszard Ksieniewicz i Ewa Grecka. Lekkoatletom i ich szkoleniowcom, a także prezesom SKLA M&S Słupsk, podziękował Ryszard Kwiatkowski, wiceprezydent Słupska.

  - Należą się podziękowania trenerom, ale także tym wszystkim, którzy przeprowadzili klub przez trudny okres. Teraz już wypływa on na szerokie wody. W tym roku triumfowali oszczepnicy, czekamy teraz na przedstawicieli innych konkurencji. Są ku temu warunki. Klub dysponuje doskonałym obiektem - odremontowanym stadionem 650-lecia - mówił wiceprezydent.

  Obok wyników i utalentowanych sportowców, klub także jest doskonałym organizatorem imprez. W 2008 roku ma współorganizować mistrzostwa Polski weteranów, mistrzostwa Polski młodzików, a w kwietniu biegi przełajowe w ramach XIV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.
  Pochwał pod adresem SKLA M&S Słupsk nie krył także Marek Fostiak, prezes Pomorskiego Okręgowego Związku Lekkiej Atletyki.

  - Miło się przyjeżdża do Słupska. Wspaniały obiekt i coraz lepsi sportowcy powodują, że znów dyskutuje się o lekkoatletyce w tym mieście. Na razie na Pomorzu, niedługo zapewne i w kraju - mówił, składając gratulacje za dotychczasowe wyniki, działaczom i trenerom.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (1)

  MAGDA Z LĘBORKA

  Wszystkie komentarze (1) forum.gp24.pl

  Sport z kraju i ze świata

  Zobacz więcej na Sportowy24.pl

  Wideo sportowe

  Zdjęcia sportowe