Sport

  Drugiej szansy nie będzie

  Drugiej szansy nie będzie

  Rozmawiał Rafał Szymański

  Głos Pomorza

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  Tomasz Zawadzki pierwszy z prawej, od lewej Paweł Kryszałowicz, Maciej Kobyliński i Wojciech Polakowski.

  Tomasz Zawadzki pierwszy z prawej, od lewej Paweł Kryszałowicz, Maciej Kobyliński i Wojciech Polakowski.

  Rozmowa z Tomaszem Zawadzkim, prezesem Gryfa 95 Słupsk.
  Tomasz Zawadzki pierwszy z prawej, od lewej Paweł Kryszałowicz, Maciej Kobyliński i Wojciech Polakowski.

  Tomasz Zawadzki pierwszy z prawej, od lewej Paweł Kryszałowicz, Maciej Kobyliński i Wojciech Polakowski.

  Kim jest

  Kim jest


  Tomasz Zawadzki jest prezesem klubu piłkarskiego Gryf 95 Słupsk. Słupszczanin od urodzenia. Ma 47 lat. Z Gryfem 95 Słupsk związany od dziesiątego roku życia. Grał w drużynach juniorskich i młodzieżowych zespołu z ulicy Zielonej. Absolwent instytutu kultury fizycznej uniwersytetu w Szczecinie. Oprócz piłki nożnej lubi jeździć na nartach. Prezesem Gryfa 95 Słupsk jest od grudnia ubiegłego roku, gdy zastąpił na stanowisku zmarłego Zbigniewa Boreckiego. Wcześniej Zawadzki działał w zarządzie klubu. Prowadzi działalność gospodarczą. Ma firmę zajmującą się gastronomią i turystyką. Żonaty, ojciec dwóch synów.

  (wł)  - Prawie rok temu został pan nowym prezesem Gryfa 95. Podjąłby pan drugi raz taką samą decyzję?

  - Tak. Moje założenie było takie, że to nie jest biznes. To chęć zrobienia dobrej piłki w Słupsku. Wiedziałem, że to trudna sprawa kierować klubem piłkarskim. Wtedy graliśmy w klasie okręgowej. Postawiliśmy sobie z zarządem cel - awans do IV ligi.

  Zrealizowaliśmy go. By grać w IV i awansować do III ligi musieliśmy pozyskać ludzi, którzy będą z nami chcieli współpracować. Taką osobą był Paweł Kryszałowicz. Mogę mu tylko podziękować, za to, że zaangażował się w działalność klubu i przyczynił się do tego, że wokół Gryfa 95pojawili się nowi i życzliwi ludzie. Wszystkim nam przyświeca jeden cel - awans do III ligi.

  - Wraz z Kryszałowiczem, pojawił się szkoleniowiec Wojciech Polakowski. Jak pan ocenia te ostatnie miesiące pod względem sportowym? Czy gra piłkarzy satysfakcjonowała pana?

  - Tak. Jestem bardzo zadowolony z przyjścia Polakowskiego. To jeden z najlepszych szkoleniowców, jaki Gryf 95 miał w ostatnich latach. Jego praca jest już widoczna. W trakcie rundy jesiennej zobaczyłem zmysł i taktykę w grze, jest więc efekt. Wciąż też mamy szansę na awans do III ligi.

  - Jakie perspektywy są przed klubem, czy wiosna będzie bardziej udana niż runda jesienna?

  - Na dzisiaj klimat w klubie, dzięki Kryszałowiczowi i Polakowskiemu, jest bardzo dobry. Oni i członkowie zarządu robią wiele, by stworzyć w Słupsku piłkę na wysokim poziomie. Teraz jest jedyna i niepowtarzalna możliwość. Do tego jest potrzebny udział władz miasta, naszych radnych i prezydenta.

  Bez nich nasza społeczna misja nie przyniesie efektu. Pragnę zaapelować do nich o wsparcie i zrozumienie, o nie zaprzepaszczenie okazji, by futbol w Słupsku w końcu wyszedł z zaścianka. Drugiej takiej szansy przez wiele następnych lat nie będzie.

  - Kibice liczą na to. Na stadion przy ul. Zielonej wróciła dobra atmosfera. Niektóre mecze oglądało po blisko 1500 osób. Jest ogromne zapotrzebowanie na futbol w Słupsku.

  - Nie można tego zaprzepaścić. Będziemy się starać o pozyskanie środków na to, by w przyszłym roku awansować do III ligi. Zakładamy, że jeśli awans uzyskamy, musimy mieć pieniądze na to, by w tej lidze funkcjonować i grać na określonym poziomie. Znowu powraca problem finansowy.
  Złożyliśmy już w urzędzie preliminarz na przyszły rok. Będziemy przekonywać władze, by te środki, o które zabiegamy zostały przeznaczone na naszą działalność. Wtedy będzie można rozliczać nas z tego, co się dzieje w klubie i z jego wyników.

  - O jakich meczach pan dzisiaj wspomina, że w końcu zobaczył pan kawałek dobrego futbolu w wykonaniu własnych piłkarzy?

  - Długo się nie będę zastanawiał. Najładniejszy mecz to przegrany w Gdyni z Bałtykiem. Po raz pierwszy moja reakcja po przegranym meczu nie była negatywna. Uświadomiłem sobie, że zespół budowany w tak krótkim czasie, może przy takim trenerze, jakim jest Polakowski, pokazać futbol w tak dobrym wydaniu.

  Wiążę z jego pracą w klubie nadzieję, że uda się w końcu przełamać impas słupskiej piłki i na wiosnę pokażemy jeszcze lepszą grę.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Sport z kraju i ze świata

  Zobacz więcej na Sportowy24.pl

  Wideo sportowe

  Zdjęcia sportowe