Sport

  To był bardzo udany sezon (zdjęcia)

  To był bardzo udany sezon (zdjęcia)

  (fen)

  Głos Pomorza

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  Madejczyk odbiera gratulacje od burmistrza Olecha.

  Madejczyk odbiera gratulacje od burmistrza Olecha. ©Łukasz Capar

  Lekkoatleci Jantara Ustka podsumowali 2007 rok. Oczy wszystkich ustczan zwrócone były przede wszystkim na dokonania Barbary Madejczyk.
  Madejczyk odbiera gratulacje od burmistrza Olecha.

  Madejczyk odbiera gratulacje od burmistrza Olecha. ©Łukasz Capar

  17 zdjęć
  Przejdź do galerii

  Galeria dostępna tylko dla abonentów Głosu Pomorza

  Zakonczenie sezonu lekko- atletycznego usteckiego Jantara w LO w Ustce z udzialem m.in. oszczepniczki Barbary Madejczyk (uczestniczki mistrzostw świ

  Jantar zakończył sezon

  Link do głównego zdjęcia

  Zakonczenie sezonu lekko- atletycznego usteckiego Jantara w LO w Ustce z udzialem m.in. oszczepniczki Barbary Madejczyk (uczestniczki mistrzostw świata). ©Lukasz Capar


  Podsumowanie roku odbyło się w sali konferencyjnej Liceum Ogólnokształcącego w Ustce.

  - To był udany sezon dla moich podopiecznych - ocenił Henryk Michalski, szkoleniowiec Jantara, który jednocześnie pełni funkcję wiceprezesa usteckiego klubu. - Następny rok może być jeszcze lepszy, bo z akcentem olimpijskim.

  Najbardziej znaną i utytułowaną przedstawicielką Jantara jest oszczepniczka Barbara Madejczyk.
  W tym roku startowała w mistrzostwach świata w Osace. Uplasowała się na dziewiątej pozycji. Ustczance nie udało się jednak zdobyć piątego mistrzostwa kraju. Musiała zadowolić się srebrnym medalem.

  Bardzo pozytywnie należy ocenić występy Piotra Drwala. Biegacz zdobył brązowy medal w mistrzostwach Polski w półmaratonie. Ponadto zajmował czołowe lokaty w różnych biegach krajowych.

  Statuetki i nagrody rzeczowe wręczali: burmistrz Ustki - Jan Olech, przedstawicielka usteckiego Morpolu - Jadwiga Kasprzak oraz prezes Jantara - Bogumiła Lenard.

  Ustecki klub był organizatorem świetnej imprezy pod nazwą III Ustecki Festiwal w Rzutach MK foods Cup. Ponadto organizował Czwartki Lekkoatletyczne i mityngi w skoku wzwyż.

  Oprócz Henryka Michalskiego szkoleniem lekkoatletycznym zajmują się jeszcze w Ustce: Danuta Kołaczek i Edmund Madejczyk.
  - Dołożę wszelkich starań, aby w 2008 roku wypaść lepiej w Chinach podczas igrzysk olimpijskich (odbędą się w Pekinie) niż w japońskich mistrzostwach świata - zadeklarowała Madejczyk. - Warunki do trenowania mam dobre. Dziękuję tym wszystkim osobom, które mnie wspierały w 2007 toku. Mogę je zapewnić, że nie zawiodę ich oczekiwań.

  Młodzież

  Powody do satysfakcji mają także inni młodzi ustczanie. Oto osiągnięcia: Agata Michalska - V miejsce w siedmioboju i VIII lokata w rzucie oszczepem w mistrzostwach Polski juniorów; Magdalena Lach - IX miejsce w biegu na 300 m w mistrzostwach Polski młodzików; Grzegorz Smolik - XII miejsce w dziesięcioboju w mistrzostwach Polski seniorów; Dorota Szyszka - XIII pozycja w rzucie oszczepem w XIII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży; Dawid Kościów
  - XVIII lokata w rzucie oszczepem w XIII OOM.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Sport z kraju i ze świata

  Zobacz więcej na Sportowy24.pl

  Wideo sportowe

  Zdjęcia sportowe