Sport

  Walcząc o bilety do Pekinu

  Walcząc o bilety do Pekinu

  Rafał Szymański rafal.szymanski@gp24.pl

  Głos Pomorza

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  Kamila Augustyn (z lewej) wraz z Nadią Kostiuczyk obecnie grają w Hongkongu.

  Kamila Augustyn (z lewej) wraz z Nadią Kostiuczyk obecnie grają w Hongkongu. ©Sławomir Żabicki

  Kamila Augustyn, badmintonistka Piasta Słupsk, rozpoczęła start w turnieju z cyklu Super Series Grand Prix Hongkongu.
  Kamila Augustyn (z lewej) wraz z Nadią Kostiuczyk obecnie grają w Hongkongu.

  Kamila Augustyn (z lewej) wraz z Nadią Kostiuczyk obecnie grają w Hongkongu. ©Sławomir Żabicki

  Słupszczanka robi wszystko, aby wywalczyć punkty potrzebne do zakwalifikowania się na miejsca premiowane awansem do igrzysk olimpijskich w Pekinie w 2008 roku. Temu podporządkowała ostatnie lata życia. Aby pojechać do Chin, w deblu pań, wraz z Nadią Kostiuczyk z SKB Litpol Malow Suwałki muszą znaleźć się w gronie najprawdopodobniej 16 najlepszych par na świecie.

  Najprawdopodobniej, bo ranking się zmienia i po każdych zawodach kolejność ustawiana jest na nowo. Polska para zajmowała już premiowane pozycje, obecnie, według stanu z 22 listopada, zajmuje dwudziestą drugą lokatę na świecie i siódmą w Europie.

  Najwięcej punktów można zdobyć właśnie w cyklu turniejów Super Series. Z nich większość odbywa się w Azji. Europejskie pary jadą na takie turnieje i skazują się na pożarcie, bo wybierają się do kolebki badmintona. To tak jak wozić drzewo do lasu. Z drugiej strony nie ma wyjścia, właśnie tam trzeba walczyć o igrzyska.

  W pierwszej rundzie gry singlowej Augustyn zmierzy się z Europejką, holenderską zawodniczką Judith Menlendijks. Jeśli wygra, w drugiej rundzie trafi na rozstawioną w Hongkongu z numerem trzecim Chinką Lin Zhu.

  W grze deblowej Kostiuczyk i Augustyn walczyć będą w eliminacjach z Dunkami: Leną Frier Kristiansen i Kamillą Rytter Juhn. Jeśli wygrają, to w kolejnej rundzie ich przeciwniczkami będą najprawdopodobniej Chinki, rozstawione z numerem drugim Jiwen Zhang i Wei Yang.

  W zawodach uczestniczy 240 badmintonistów z 23 krajów. U pań 43 singlistki i 35 par deblowych.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Sport z kraju i ze świata

  Zobacz więcej na Sportowy24.pl

  Wideo sportowe

  Zdjęcia sportowe