Sport

  Pietrzyk chce do Bałtyku

  Pietrzyk chce do Bałtyku

  (fen)

  Głos Pomorza

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  Michał Pietrzyk (z lewej) kończy przygodę z Druteksem-Bytovią.

  Michał Pietrzyk (z lewej) kończy przygodę z Druteksem-Bytovią. ©Archiwum klubu

  Michałowi Pietrzykowi marzy się gra w Bałtyku Gdynia, faworycie rozgrywek i najbogatszym klubie w IV lidze.
  Michał Pietrzyk (z lewej) kończy przygodę z Druteksem-Bytovią.

  Michał Pietrzyk (z lewej) kończy przygodę z Druteksem-Bytovią. ©Archiwum klubu

  Piłkarz Druteksu-Bytovii podjął już tam treningi. Pietrzyk ma 23 lata. W rundzie jesiennej grał w Bytowie jako pomocnik. Często jego zagrania otwierały drogę do bramki napastnikom. Miał dobry przegląd pola, w odpowiednich momentach potrafił spowolnić grę, natomiast w innych mocnym zagraniem przyspieszyć akcję.

  Pietrzyk studiuje w Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku. Jego kolegą ze studiów jest Dariusz Kudyba, piłkarz Bałtyku.

  - Swoje plany życiowe chcę związać z Trójmiastem - informuje Pietrzyk. - Aktualnie mieszkam ze swoją sympatią w Gdańsku. Częste dojazdy na treningi do Bytowa były zbyt uciążliwe i pochłaniały sporo czasu. W czerwcu 2008 roku będę bronić pracę magisterską. To są główne powody, dla których chcę zmienić barwy klubowe.

  Trenuję z Bałtykiem i jestem obserwowany przez pierwszego szkoleniowca. Zajęcia przewidziane są do połowy grudnia. Dopiero po nich mają być prowadzone rozmowy z Druteksem-Bytovią.

  Gdyński klub jest liderem na półmetku czwartoligowych rozgrywek w grupie Pomorze. Ma na koncie 38 punktów. Bytowianie mają sześć punktów straty do Bałtyku.

  - Każdy zawodnik nam się przyda, bo kadrę mamy skromną - twierdzi Jerzy Jastrzębowski, szkoleniowiec Bałtyku Gdynia. - Przygotowania do wiosny zamierzamy wznowić siódmego stycznia i do tego czasu muszę już mieć ustaloną kadrę.

  - Michał to piłkarz o sporych umiejętnościach techniczno- taktycznych. Ma dobry strzał z prawej nogi. Jest groźny w stałych fragmentach gry. Nieźle gra głową. Jego minusem jest motoryka - ocenia Waldemar Walkusz, szkoleniowiec Druteksu-Bytovii.
  - W Bytowie nie chcemy nikogo trzymać na siłę, bo z niewolnika nie ma pracownika. Decyzja należeć będzie do samego Pietrzyka. Nasza kadra jest liczna i następcy się znajdą.

  - Nie będziemy robić przeszkód Michałowi Pietrzykowi, ale nie oddamy go za darmo - mówi Bogdan Adamczyk, sekretarz Druteksu-Bytovii.

  - Bałtyk musi być przygotowany na to, że ta inwestycja będzie trochę kosztować. Żądać będziemy zwrotu kosztów, które ponieśliśmy.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Sport z kraju i ze świata

  Zobacz więcej na Sportowy24.pl

  Wideo sportowe

  Zdjęcia sportowe