Sport

  Słupia ma pecha

  Słupia ma pecha

  Krzysztof Niekrasz

  Głos Pomorza

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  W pierwszym meczu z Łączpolem Gdynia Paulina Muchocka zdobyła 8 goli.

  W pierwszym meczu z Łączpolem Gdynia Paulina Muchocka zdobyła 8 goli. ©Sławomir Żabicki

  Wracają na parkiety zawodniczki ekstraklasy. Słupia Słupsk, szukać będzie punktów w Rumi w meczu z Łączpolem Gdynia.
  W pierwszym meczu z Łączpolem Gdynia Paulina Muchocka zdobyła 8 goli.

  W pierwszym meczu z Łączpolem Gdynia Paulina Muchocka zdobyła 8 goli. ©Sławomir Żabicki

  Dwie podstawowe zawodniczki słupskiego zespołu wypadły w tym tygodniu ze składu.

  Mecz zaplanowany jest na niedzielę o godz. 15. Słupszczanki nie zdobyły żadnego punktu. Łączpol spisywał się rewelacyjnie. W jedenastu grach zgromadził 15 punktów. Z tym dorobkiem zajmuje czwartą lokatę. Słupia jest ostatnia.

  - Zdajemy sobie sprawę z powagi sytuacji - oświadczył Adam Fedorowicz, trener Słupi Słupsk.
  - Nie ukrywam, że boimy się konfrontacji w Rumi. Łączpol to też beniaminek, ale ten z górnej półki. Przed rozpoczęciem rozgrywek gdyński zespół dokonał najpoważniejszych i najtrafniejszych transferów. Gdynianki mają duże aspiracje i potwierdziły je już w pierwszej rundzie. Nas prześladuje trochę pech.

  Na środowym treningu odnowiła się kontuzja Annie Pniewskiej. Jej występ w niedzielnym meczu stanął pod dużym znakiem zapytania. Angina ropna dopadła także Anitę Unijat. Trudno będzie nawiązać równorzędną walkę. Aktualnie między Łączpolem i Słupią jest przepaść w tabeli. Wiemy, jaka jest siła gry gdynianek.

  Łączpol zdobywa sporo goli, gdy jest gospodarzem zawodów. Moje podopieczne obiecują ambitną walkę. Będą musiały grać mądrze w obronie i sposobem w ataku. Na pewno czeka nas niezwykle trudna przeprawa.

  W pierwszym meczu w Jezierzycach Słupia uległa gdyńskiemu Łączpolowi 22:29. Wtedy najskuteczniejszą zawodniczką ze Słupska była Paulina Muchocka, która zdobyła 8 goli.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Sport z kraju i ze świata

  Zobacz więcej na Sportowy24.pl

  Wideo sportowe

  Zdjęcia sportowe