Sport

  Wiosna będzie należeć do Czarnych

  Wiosna będzie należeć do Czarnych

  Krzysztof Niekrasz

  Głos Pomorza

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  Piłkarze Czarnych Czarne jesienią zdobyli tylko 9 goli. Wiosna ma być lepsza.

  Piłkarze Czarnych Czarne jesienią zdobyli tylko 9 goli. Wiosna ma być lepsza. ©Łukasz Capar

  Piłkarze Czarnych Czarne byli największym rozczarowaniem rundy jesiennej, ale na wiosnę na pewno nie odpuszczą.
  Piłkarze Czarnych Czarne jesienią zdobyli tylko 9 goli. Wiosna ma być lepsza.

  Piłkarze Czarnych Czarne jesienią zdobyli tylko 9 goli. Wiosna ma być lepsza. ©Łukasz Capar

  Sparingi

  Sparingi


  9.02. Lech Czaplinek - Czarni (na sztucznej nawierzchni w Drawsku Pomorskim lub Złocieńcu), 16.02. Czarni - Echo Biesowice, 23.02. Darzbór Szczecinek - Czarni (miejsce do ustalenia), 1.03. Chojniczanka Chojnice - Czarni (miejsce do ustalenia), 8.03. Czarni - Koral Dębnica. Mogą jeszcze dojść dwa sparingi.  Podejmą walkę o uratowanie się przed spadkiem. Już są po pierwszym treningu.

  Czarneńscy futboliści zakończyli urlopy siódmego stycznia. Tego dnia stawili się na pierwszym treningu w 2008 roku. Wśród obecnych byli gracze z podstawowego składu. Do nich zaliczają się między innymi: Jarosław Handel, Szymon Łagoda, Adam Szaciukiewicz, Paweł Wegner, Dariusz Kasperowicz, Paweł Hatała, Paweł Wnuk-Lipiński, Robert Haziak.

  Jesienią Czarni zgromadzili tylko jedenaście punktów i na półmetku zajmują ostatnie miejsce. Piętą achillesową była mała skuteczność. Zawodnicy zdobyli tylko dziewięć goli. Wielkie nadzieje na poprawę siły ognia w ataku związane są z przyjściem Jarosława Adamowicza. Piłkarz Darzboru Szczecinek ma dołączyć do czarneńskiej ekipy jeszcze w tym tygodniu. Kluby są prawie dogadane.

  Do zespołu dołączył także Jarosław Szwałek, który powrócił do Czarnego z Niemiec. Wielki problem zdrowotny ma bramkarz Piotr Nowicki. Ma kontuzje kolan i na pewno nie będzie grał. Wszystko wskazuje na to, że zakończy karierę.

  Całkowicie upadła sprawa pozyskania Roberta Michalskiego z Korala Dębnica. Zrezygnowano z usług Michała Pałubickiego. Kierownictwo klubu nie przewiduje żadnego zgrupowania. Czarneńscy działacze prowadzą jeszcze rozmowy z trzema graczami. Na razie ich nazwiska owiane są tajemnicą. Trener Jurek Marach jest przekonany, że jego drużyna jeszcze zostanie wzmocniona. Piłkarzy czeka wiele wysiłku podczas zimowego okresu przygotowawczego.

  Przez cztery tygodnie zawodnicy Czarnych Czarne pracować będą głównie nad siłą i wytrzymałością. Zajęcia zaplanowane są aż pięć razy w tygodniu.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Sport z kraju i ze świata

  Zobacz więcej na Sportowy24.pl

  Wideo sportowe

  Zdjęcia sportowe