Hit zdobył Koszalin

Jagoda Molendowicz (żółta koszulka) zdobyła dla Hitu 12 pkt.
Jagoda Molendowicz (żółta koszulka) zdobyła dla Hitu 12 pkt. Jacek Wójcik
Hit Kobylnica wygrał w Koszalinie z KSKK 67:53 w ligowych derbach Pomorza Środkowego.

Nowa zawodniczka

W barwach Hitu zagrała Jagoda Malendowicz. To nowy nabytek Kobylnicy, ostatnim klubem tej zawodniczki był AZS INEA Poznań).

Od początku meczu widać było, że zawodniczki Hitu są bojowo nastawione i potwierdziły to już w pierwszej kwarcie. Podopieczne Roberta Pietrasia narzuciły tak ostre tempo, że miejscowe ani przez moment nie zdołaly im dorównać.

Bardzo dobrze grały Magdalena Baryło i Marta Jóźwiak. W pierwszych dziesięciu minutach same zdobyły 15 punktów (9+6). W 19. minucie kobylnicka drużyna prowadziła już 41:15 i była to największa przewaga w tym spotkaniu. Po przerwie w drugiej połowie tempo spadło. Przyjezdne trochę pofolgowały.

Kobylnicki szkoleniowiec desygnował do gry zawodniczki rezerwowe. Przewaga gości topniała. W 37. minucie ekipa z Kobylnicy prowadziła 54:48, a w chwilę poźniej 56:50. W końcowej fazie konfrontacji Hit ponownie złapał odpowiedni rytm i jego przewaga ponownie zaczęła rosnąć.

- Sędziowie byli zbyt drobiazgowi i zawodniczkom gwizdali niemal każdy kontakt - powiedział po spotkaniu Dominik Furman, asystent trenera Roberta Pietrasia, pierwszego szkoleniowca kobylnickiego Hitu. - Po pierwszej kwarcie dwie nasze zawodniczki: Baryło i Malendowicz mialy po trzy przewinienia na koncie.

KSKK Koszalin - Hit Kobylnica 53:67 (7:24, 10:17, 21:10, 15:16).

Hit: Jóźwiak - 21, Królik - 13, Baryło - 12, Molendowicz - 12, Hrywna - 5, Kańciurzewska - 4, Hrywna - 0, Ratajska - 0, Świacka - 0, Kolska - 0, Żandarmska - 0.
Inne mecze

Kotwica 2013 - Kadus 84:82, WKK - SMS 0:20 - walkower, AZS Uniwersytet - Orlęta 64:65.