Sport

  Zwycięstwo Mirosławy Sagun

  Zwycięstwo Mirosławy Sagun

  Krzysztof Niekrasz

  Głos Pomorza

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  Mirosława Sagun-Lewandowska w trakcie treningu.

  Mirosława Sagun-Lewandowska w trakcie treningu. ©Sławomir Żabicki

  Mirosława Sagun-Lewandowska udanie rozpoczęła 2008 rok. Słupska strzelczyni była pierwsza w międzynarodowych zawodach w Pilznie.
  Mirosława Sagun-Lewandowska w trakcie treningu.

  Mirosława Sagun-Lewandowska w trakcie treningu. ©Sławomir Żabicki

  Sagun-Lewandowska

  Sagun-Lewandowska


  Wiek: 38 lat. Znak Zodiaku - waga. Wzrost - 181 cm. Waga - 74 kg. Oczy - piwne. Włosy - ciemne. Dyscyplina sportu - strzelectwo. Konkurencja - pistolet pneumatyczny. Pierwszy Klub - Gryf Słupsk. W 1993 roku przeniosła się do Legii Warszawa. Od połowy maja 2007 roku znowu strzela w Gryfie Słupskim. Najważniejsze osiągnięcia: indywidualna i drużynowa mistrzyni świata juniorek (Sarajewo - 1989 r.), uczestniczka igrzysk olimpijskich (Barcelona - 1992 r. i Sydney - 2000 r.), brązowa medalistka Pucharu Świata (1994 r.), srebrna medalistka (drużynowo) i brązowa medalistka indywidualnie w mistrzostwach Europy (Warszawa - 1997 r.), wielokrotna mistrzyni Polski, mistrzyni Europy (indywidualnie) i brązowa medalistka ME (drużynowo) w Tallinie (1998 r.), wielokrotna medalistka w Pucharze Świata. Rekordzistka kraju - 391 punktów.  Celem słupszczanki jest tegoroczna olimpiada w Pekinie.
  Mirosława Sagun-Lewandowska, dwukrotna olimpijka nie próżnuje i bardzo solidnie przygotowuje się do igrzysk. Pierwszy sprawdzian wypadł bardzo korzystnie dla słupskiej strzelczyni. W międzynarodowych zawodach strzeleckich z broni pneumatycznej w Pilznie Sagun-Lewandowska nie dała szans rywalkom.

  Triumfowała w pierwszym dniu tej imprezy w strzelaniu z pistoletu pneumatycznego. Jej wynik 484,4 pkt. (385 + finał 99,4).

  - Z tego pierwszego startu jestem zadowolona - stwierdziła Sagun-Lewandowska. - Z kolei w drugim występie wypadłam trochę gorzej. Byłam już rozluźniona.

  Ostatecznie zajęłam dziewiątą lokatę z wynikiem 380 punktów. Zawody w Pilznie były jednym z etapów przygotowań do mistrzostw Europy, które odbędą się pod koniec lutego w Szwajcarii. 22 stycznia wyjeżdżam do Monachium na kolejne zawody międzynarodowe.

  Dodajmy, że w Klubie Strzeleckim Gryf Słupski Sagun- Lewandowska trenuje pod kierunkiem Juliana Lisa. W kadrze narodowej jej trenerem jest Krzysztof Kisiel.

  Mirosława Sagun-Lewandowska przyjaźni się z Renatą Mauer, jedną z najbardziej utytułowanych strzelczyń w Polsce. Gdy skończy z czynnym uprawianiem sportu, to nie wyklucza ewentualności zajęcia się szkoleniem młodych adeptów strzelectwa w Słupsku.

  - Cena sukcesu jest wysoka - przypomina. - Aby go osiągnąć, to trzeba bardzo intensywnie trenować sześć, a niekiedy nawet siedem razy w tygodniu. Nie boję się pracy i wierzę we własne siły. Trzeba mieć szczęście, podobnie jak w życiu, również w sporcie.

  Może w 2008 roku sprawdzi się reguła "do trzech razy sztuka". Na poprzednich igrzyskach Sagun-Lewandowska nie była w czołówce. Może stolica Chin okaże się szczęśliwa?

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Sport z kraju i ze świata

  Zobacz więcej na Sportowy24.pl

  Wideo sportowe

  Zdjęcia sportowe