Sport

  Gryf 95 Słupsk finalizuje kontrakty

  Gryf 95 Słupsk finalizuje kontrakty

  Rafał Szymański

  Głos Pomorza

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  Fernando Batista bardzo dobrze prezentuje się na treningach w słupskim zespole.

  Fernando Batista bardzo dobrze prezentuje się na treningach w słupskim zespole. ©Łukasz Capar

  Paweł Kryszałowicz, dyrektor sportowy Gryfa 95 Słupsk, sfinalizował już umowę z Pawłem Waleszczykiem.
  Fernando Batista bardzo dobrze prezentuje się na treningach w słupskim zespole.

  Fernando Batista bardzo dobrze prezentuje się na treningach w słupskim zespole. ©Łukasz Capar

  Sparing

  Sparing


  Tymczasem dzisiaj o godz. 19 gryfici zagrają sparing. W Koszalinie na stadionie Bałtyku, na sztucznej nawierzchni zmierzą się z Darzborem Szczecinek. Możliwe że zagra w nim zdolny pomocnik juniorów słupskiego klubu Karol Świdziński. - Dobrze zagrał w spotkaniu ze Sławą Sławno - mówi Wojciech Polakowski, szkoleniowiec Gryfa 95.  Dzisiaj słupszczanie zagrają kolejny sparing.

  Wychowanek Cieślików Słupsk po ukończeniu szkoły znalazł się w SMP w Szamotułach, a stamtąd przechodził do innych klubów m.in. Zawiszy Bydgoszcz i Kujawiaka Włocławek. Teraz będzie grał na pozycji defensywnego pomocnika w Gryfie 95, a więc w swoim rodzinnym mieście.

  Historia w jego wypadku zatacza koło, bo Cieśliki w okresie gdy trenował w nich Waleszczyk miały oficjalną nazwę Cieśliki - Gryf 95 i zawodnik mógł już wtedy, na początku kariery, przejść do drużyny z ul. Zielonej. Wybrał inną możliwość.

  - Podpisaliśmy już z Pawłem umowę. Jest naszym graczem - mówi Kryszałowicz. Waleszczykiem zainteresowana była także Rega Merida Trzebiatów, zawodnik nawet wystąpił w jednym ze sparingów tego zespołu, ale ostatecznie przystał na ofertę gryfitów.

  Gryf 95 ma już także dogadane szczegóły kontraktu z Fernando Batistą, została jednak sprawa pozwolenia na pracę dla tego zawodnika - pochodzi przecież z Brazylii.

  - Do końca tygodnia powinniśmy ustalić także wszystkie sprawy związane z grą u nas Arka i Łukasza Mokrzyckich - mówi Kryszałowicz.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Sport z kraju i ze świata

  Zobacz więcej na Sportowy24.pl

  Wideo sportowe

  Zdjęcia sportowe