Brda Przechlewo - Iskra Dretyń 10:2 (4:1)

Sławomir Żabicki

Głos Pomorza

Aktualizacja:

Piłkarze Prime Food Brdy Przechlewo w pierwszym ligowym meczu wiosną podejmują Gryfa 95 Słupsk. Jesienią wygrali gryfici 3:1. ©Sławomir Żabicki

Ze sparingu w Przechlewie zrezygnowała Sparta Złotów. Niemal w trybie awaryjnym chęć rozegrania gry kontrolnej wyraziła Iskra Dretyń.

Prime Food Brda nie dał żadnych szans gościom z klasy okręgowej i wysoko wygrał 10:2 (4:1). Dla przechlewian gole strzelili: Szymon Gibczyński - 3, Michał Szultka - 3, Michał Wirkus - 2 (obydwie z rzutów karnych), Marcin Szopiński i samobójczy.

Zdobywcy bramek dla dretyńskiego zespołu: Tomasz Szada-Borzyszkowski i Robert Meyer.

Sparing przebiegał pod dyktando czwartoligowców. Miejscowi grali z rozmachem.
    Ich akcje były dynamiczne i szybkie. W drugiej połowie również zademonstrowali swoje bardzo wysokie umiejętności snajperskie. Z przechlewian szczególnie wyróżniał się Gibczyński, który mocno dał się we znaki przyjezdnym defensorom.

Prime Food Brda: Tandecki, Żmuda-Trzebiatowski, Gostomczyk, Orłowski, Stopa, Wasiniewski, M. Szopiński, M. Wirkus, Michał Pałubicki (zawodnik testowany z Czarnych Czarne), Gibczyński, Szultka. Na zmianę wszedł D. Szopiński.

Iskra (w I połowie): D. Gwóźdź, Przybylski, Mikulski, Jastrzębski, Jankowski, Żukowski, D. Mazurek, Szada-Borzyszkowski, Ciemiński, Brzeziański, Meyer.
    Iskra (w II połowie): Nowik, Goman, Wojciech Kunda (ten zawodnik przebywa na testach, ostatnio grał w miasteckim Starcie), K. Kłączyński, Kryczka, Rudnik, Kuik Studziński, Deńczyk, Drobiński, T. Gwóźdź, Bąk.