Sport

  Magda Baranowska - pływacki talent z Lęborka

  Magda Baranowska - pływacki talent z Lęborka

  Archiwum klubu

  Głos Pomorza

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  Magdalena Baranowska wierzy, że może pójść w ślady Otylii Jędrzejczak.

  Magdalena Baranowska wierzy, że może pójść w ślady Otylii Jędrzejczak. ©Archiwum klubu

  Ma 15 lat. Nazywa się Magdalena Baranowska. Uprawia pływanie od trzeciej klasy. Jej marzenia o wielkiej karierze zaczynają się spełniać.
  Magdalena Baranowska wierzy, że może pójść w ślady Otylii Jędrzejczak.

  Magdalena Baranowska wierzy, że może pójść w ślady Otylii Jędrzejczak. ©Archiwum klubu

  Ma szansę pojechać na mistrzostwa świata do Meksyku.

  Gdy miała dziewięć lat rodzice Magdaleny Baranowskiej zapisali ją do sekcji pływackiej. Trener Dariusz Gromulski pokazał technikę. Na postępy nie trzeba było długo czekać. Juz jako jedenastolatka w mistrzostwach Polski dzieci w pływaniu zdobyła 4 medale (2 złote, 2 srebrne). Od 2004 roku systematycznie z mistrzostw Polski wraca z medalami.

  Jest posiadaczką 18 krążków i aktualną mistrzynią Polski juniorek 15-letnich na 50 metrów i 100 m stylem dowolnym.
  Polski Związek Pływacki dostrzegł wyniki sportowe lęborskiej zawodniczki i powołał ją dwukrotnie do składu reprezentacji Polski na wielomecze pływackie, które odbyły się w Oświęcimiu (2006 rok) i w Genewie (Szwajcaria - 2007 rok). Aktualnie Magda doskonali swoje umiejętności na zgrupowaniu kadry narodowej, które zorganizowane jest w Gorzowie Wielkopolskim.

  Lęborczanka wielokrotnie zdobywała medale w międzynarodowych zawodach pływackich, m.in.: w Berlinie, Bremie, Bergkamen, Poczdamie (Niemcy), w Wiedniu (Austria), w Genewie (Szwajcaria). W styczniu 2008 roku w zimowych mistrzostwach Polski juniorów 15-letnich, które odbyły się w Oświęcimiu, lęborska zawodniczka w wyścigu na 100 m stylem dowolnym osiągnęła wynik 57,22 s.

  Rezultat ten jest lepszy od minimum ustalonego przez Polski Związek Pływacki (57,55 s) na lipcowe mistrzostwa świata juniorów w Meksyku. Czas ustalony przez związek lęborczanka musi potwierdzić na pływalni 50-metrowej podczas mistrzostw Polski seniorów, które odbędą się w 3-6 kwietnia 2008 roku w Ostrowcu Świętokrzyskim. Dariusz Gromulski wierzy, że utalentowana pływaczka z Lęborka sprosta tym wymogom i znajdzie się w składzie reprezentacji Polski na mistrzostwa świata w Monterry.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Sport z kraju i ze świata

  Zobacz więcej na Sportowy24.pl

  Wideo sportowe

  Zdjęcia sportowe