Sport

  Beach soccer wraca na plażę do Ustki

  Beach soccer wraca na plażę do Ustki

  Rafał Szymański

  Głos Pomorza

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  Piłkarze plażowi z całego kraju przyjadą znowu do Ustki.

  Piłkarze plażowi z całego kraju przyjadą znowu do Ustki. ©Sławomir Żabicki

  Po roku przerwy piłkarze plażowi wracają do Ustki. W lipcu na nadbałtyckiej plaży odbędą się mistrzostwa Polski w beach soccerze.
  Piłkarze plażowi z całego kraju przyjadą znowu do Ustki.

  Piłkarze plażowi z całego kraju przyjadą znowu do Ustki. ©Sławomir Żabicki

  Ranking za 2007 rok

  Ranking za 2007 rok


  1. Hurtap Łęczyca - 1180 pkt., 2 Clearex Chorzów - 1073 pkt., 3. Unity Line Szczecin - 1065 pkt., 4. GC-OUT Słupsk - 623 pkt., 5. Copacabana Gdańsk - 557 pkt., 6. Sport Pub-Goolman Lublin - 484 pkt., 7. Hemako Sztutowo - 418 pkt., 8. Mat Zgierz - 387 pkt.  Mistrzostwa Polski to obok gier reprezentacji kraju na plaży najważniejsza impreza w beach soccerowym sezonie letnim. Mistrzostwa tradycyjnie otwierają go. Już cztery razy w Ustce na tutejszej plaży odbywały się trzydniowe rozgrywki.

  Połączone były także z "Tomasz Iwan Show", turniejem gwiazd futbolu i mediów. W 2007 Polska Federacja Beach Soccera przeniosła zawody do Niechorza. Teraz wracają do Ustki.

  - Odbędą się w dniach 4-6 lipca. Wystąpi w nich osiem najlepszych polskich zespołów z rankingu za 2007 rok - opowiada Michał Sieczko, prezes Polskiej Federacji Beach Soccera. Do tego dokooptujemy osiem kolejnych drużyn wyłonionych w drodze eliminacji.

  Sieczko podkreśla, że według badań, jakie zlecili działacze beach soccera, Ustka od lat kojarzy się właśnie z tą dyscypliną sportu. - Miasto zawsze było doskonale przygotowane do imprezy. To wszystko co musiało zapewnić, było. Pomagali nam. W tym roku wszyscy stęsknili się za Ustką, Ustka stęskniła się za nami i mistrzostwa wracają na swoje miejsce - nie ukrywa satysfakcji Sieczko.

  W zawodach wystartują wiec na pewno GC-OUT Słupsk - wicemistrz Polski z 2007 roku z Niechorza. Tam pogoda popsuła szyk organizatorom, przez trzy dni imprezy lało, finały odbywały się na boisku, którego linia autu zalewana była już prawie przez morze. - Fakt w Niechorzu zabrakło dobrej pogody - dodaje Sieczko.

  Mimo, że to niezależne od organizatorów, w Ustce zawsze w trakcie zawodów świeciło słońce.

  W tym roku mistrzostwa Polski odbędą się w trakcie festiwalu sztucznych ogni, wiec uczestników czekać będą dodatkowe atrakcje. - W ramach mistrzostw przewidujemy także spotkanie gwiazd z boisk trawiastych, ale to na razie wstępne projekty, więc wszystkiego nie mogę zdradzać - dodaje Sieczko.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (2)

  Wszystkie komentarze (2) forum.gp24.pl

  Sport z kraju i ze świata

  Zobacz więcej na Sportowy24.pl

  Wideo sportowe

  Zdjęcia sportowe