Sport

  Damian Formela w kadrze Polski

  Damian Formela w kadrze Polski

  Krzysztof Niekrasz

  Głos Pomorza

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  Damian Formela jeszcze nie rozegrał się w seniorach Druteksu-Bytovii a już otrzymał powoałnie na konsultacje w kadrze Polski.

  Damian Formela jeszcze nie rozegrał się w seniorach Druteksu-Bytovii a już otrzymał powoałnie na konsultacje w kadrze Polski. ©Archiwum

  Damian Formela, gracz Druteksu-Bytovii Bytów przebywa na konsultacji kadry Polski rocznika 1991, powołanej przez Michała Globisza.
  Damian Formela jeszcze nie rozegrał się w seniorach Druteksu-Bytovii a już otrzymał powoałnie na konsultacje w kadrze Polski.

  Damian Formela jeszcze nie rozegrał się w seniorach Druteksu-Bytovii a już otrzymał powoałnie na konsultacje w kadrze Polski. ©Archiwum

  Testy w Arce

  Testy w Arce


  Warto dodać, że bytowskim piłkarzem interesowała się drugoligowa Arka. Jesienią był nawet na testach w gdyńskim klubie.  Michał Globisz słynie z tego, że jest łowcą piłkarskich talentów. Trener reprezentacji Polski powołał na konsultację kadry narodowej rocznika 1991 Damiana Formelę. Dla piłkarza Druteksu-Bytovii Bytów jest to duże wyróżnienie.

  Młody zawodnik miał okazję wykazać się swoimi umiejętnościami podczas trzydniowego zgrupowania, które rozpoczęło się w sobotę w obiektach Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku-Oliwie.

  - Dla mojego podopiecznego to wielkie wyzwanie. Ważne, że został zauważony i doceniony już przez znakomitego fachowca od futbolu. To jest bardzo budujące dla niego i jego rówieśników z naszego klubu - skomentował Waldemar Walkusz, szkoleniowiec Druteksu-Bytovii. - Damian ma profesjonalne podejście do piłki nożnej. Podczas przygotowań do rundy wiosenne w IV lidze poczuł szansę na występy w pierwszym zespole. Może błyśnie na wiosnę?

  Jest bardzo ambitny i na pewno dołoży wszelkich starań, by zdobyć moje zaufanie. W rundzie jesiennej Formela zagrał w 4 spotkaniach seniorów. W 34 spotkaniach w grupie juniorów starszych zdobył aż 25 goli. Zgrupowanie kadry kończy się dzisiaj.
  Dwunasty sparing bytowian

  GTS Kolbudy zremisował z Drutex-Bytovią Bytów2:2 (1:1). Mecz odbył się w Goszynie. Strzelcy goli dla Kolbud: Marcin Waniuga i Kamil Szajda. Dla bytowian bramki zdobyli: Krzysztof Paraficz i Mateusz Śmigiel. W tym spotkaniu dwa razy bytowski zespół przegrywał 0:1, a następnie 1:2.

  Drutex-Bytovia w I połowie: D. Misiura, Pufelski, Jóźwiak, Mielewczyk, Stanios, Bryndal, Kalamaszek, P. Łapigrowski, A. Kobiella, Paraficz, Rekowski.

  Drutex-Bytovia w II połowie: D. Misiura, Oblizajek, Cierson, Świderski, Stanios, Kluk, Bryndal, Śmigiel, Chylewski, Kraska, P. Łapigrowski.

  - Rywalizacja odbywała się w trudnych warunkach i była zacięta - stwierdził Waldemar Walkusz, bytowski trener. - My mieliśmy więcej dogodnych sytuacji podbramkowych. Zadowolony jestem z postawy swoich piłkarzy, ale martwi mnie to, że straciliśmy bramki po własnych błędach. Do startu czwartej ligi pozostało niewiele czasu. Wszystko zmierza w dobrym kierunku. Podstawowy skład już się krystalizuje.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Sport z kraju i ze świata

  Zobacz więcej na Sportowy24.pl

  Wideo sportowe

  Zdjęcia sportowe