Sport

  Barbara Madejczyk w drodze na szczyt

  Barbara Madejczyk w drodze na szczyt

  Krzysztof Niekrasz

  Głos Pomorza

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  Ustczanka w trakcie treningu.

  Ustczanka w trakcie treningu. ©archiwum

  Kolejnym etapem przygotowań oszczepniczki Barbary Madejczyk do igrzysk w Pekinie jest zgrupowanie wysokogórskie w Sierra Nevada (Hiszpania).
  Ustczanka w trakcie treningu.

  Ustczanka w trakcie treningu. ©archiwum

  - Ośrodek położony jest 2320 metrów nad poziomem morza. Ma bardzo dobrze wyposażenie w pełnowymiarowy stadion tartanowy; halę lekkoatletyczną - opowiada Madejczyk. - Jest pływalnia. Korzystam z siłowni i hal do gier zespołowych oraz gabinetów odnowy biologicznej. Oprócz nas w ośrodku przebywają przede wszystkim narciarze i pływacy. Często mam wycieczki w góry.

  Bardzo dobrze zniosłam już aklimatyzację. Wysokość nad poziomem morza i słońce pozwalają mi na pracę na najwyższych obrotach. Liczę na duży przyrost siły, szybkości, wytrzymałości. Co drugi dzień rzucam oszczepem i doskonalę technikę rzutu.

  Igrzyska olimpijskie w Pekinie to naczelne hasło obowiązujące w 2008 roku dla oszczepniczki usteckiego Jantara.

  - Wszystkie ćwiczenia Basia realizuje bez przeszkód - informuje Henryk Michalski, trener Madejczyk. - Moja podopieczna nie odczuwa żadnych dolegliwości. Zajęcia są intensywne po trzy godziny dwa razy dziennie. System przygotowań jest dokładnie opracowany i realizowany zgodnie z harmonogramem. W Hiszpanii trenować będziemy do dziesiątego marca.

  Przygotowania do sezonu olimpijskiego są planem długofalowym. Przypomnijmy, że ustczanka najpierw przebywała na obozie w Szklarskiej Porębie, potem w Cetniewie, Szczyrku i Wiśle.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Sport z kraju i ze świata

  Zobacz więcej na Sportowy24.pl

  Wideo sportowe

  Zdjęcia sportowe