Orzeł - Polonez 4:0; Orlęta - Bytovia 1:0

Justyna Wawak
Tak jak i w pierwszym meczu z Orłem Polonez przegrał.
Tak jak i w pierwszym meczu z Orłem Polonez przegrał. Justyna Wawak
Zwycięstwo Orła różnicą czterech bramek jest krzywdzące dla gości. W pierwszej połowie przyjezdni byli równorzędnym rywalem.

Miejscowi uzyskali prowadzenie w szczęśliwych okolicznościach. Po strzale Pawła Piotrowskiego nieszczęśliwie interweniował obrońca Dawid Giszka, który skierował piłkę do własnej bramki.

Przyjezdni starali się atakować, ale robili to nieporadnie. Ich akcje były zbyt szablonowe i łatwe do rozszyfrowania. Na razie zmiany kadrowe w zespole nie dały pożądanych efektów. Polonez kończył spotkanie w dziesiątkę. W 73. minucie czerwoną kartkę (po dwóch żółtych kartonikach) otrzymał Marcin Moszczyński.

Orzeł Trąbki Wielkie - Polonez Bobrowniki 4:0 (1:0).

Bramki: 1:0 samobójcza (16), 2:0 Guss (48), 3:0 Mierzejewski, 4:0 Piotrowski (90).

Polonez: Dworak, Kozak (46 E. Giszka), Moszczyński, D. Giszka, Burak, Solczak, Rzadkiewicz (46 Makowiecki), Ciemniewski (70 Zagórowski), Duda (57 P. Staszczuk), Rubinowicz, Perkowski.
Orleta - Bytovia 1:0

W Redzie Orlęta wygrały z Druteksem-Bytovią Bytów 1:0. Tak więc po raz drugi w sezonie 2007/2008 górą byli piłkarze z Redy, którzy jesienią na bytowskim stadionie też triumfowali 1:0.

Goście postawili na ofensywę. W pierwszej połowie częściej byli w posiadaniu piłki, ale niewiele z tego wynikało. Bytowianie stracili gola po błędzie bramkarza Dawida Misiury i środkowego obrońcy Przemysława Jóźwiaka. Po przerwie też więcej z gry mieli zawodnicy Druteksu-Bytovii. Niestety, zabrakło im koncepcji na rozmontowanie bloku defensywnego. Zawodnicy Orląt tylko sporadycznie wyprowadzali kontry, bo byli skoncentrowani na obronie korzystnego wyniku.

- Moja drużyna zagrała źle. Zawiodła skuteczność. Nie tak sobie wyobrażałem inaugurację wiosny. Ta porażka bardzo boli. Przegraliśmy na własne życzenie. Nasze granie przypominało walenie głową w mur - tak skwitował postawę swojego zespołu Waldemar Walkusz, szkoleniowiec Druteksu-Bytovii.

Orlęta Reda - Bytovia Bytów 1:0 (1:0).

Bramka:1:0 Szudrowski (głową - 38).

Drutex-Bytovia: D. Misiura, Pufelski, Cierson (46 Sandak), Jóźwiak, Stanios, Bryndal, P. Łapigrowski, Kalamaszek (60 Oblizajek), A. Kobiella (70 Kraska), Paraficz, Rekowski (46 Formela).
Pozostałe wyniki meczów w 18. kolejce: Czarni - Lechia II 0:4 (0:0), Olimpia - Orkan 0:2 (0:1), Gryf - TKP 3:0 (1:0), Bałtyk - Arka II 1:0 (0:0), Zatoka - Powiśle 4:0 (3:0). Spotkanie Murkam - Czarni przełożono na 26 marca, godz. 16.