Sport

  Barbara Madejczyk przed sezonem trenuje w RPA

  Barbara Madejczyk przed sezonem trenuje w RPA

  Krzysztof Niekrasz

  Głos Pomorza

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  Ustczanka z Żeleznym w RPA.

  Ustczanka z Żeleznym w RPA. ©Fot. Archiwum Barbary Madejczyk

  Barbara Madejczyk, zawodniczka Jantara Ustka, przygotowuje się do walki o udział w igrzyskach olimpijskich w Pekinie.
  Ustczanka z Żeleznym w RPA.

  Ustczanka z Żeleznym w RPA. ©Fot. Archiwum Barbary Madejczyk

  Liczba dnia

  Liczba dnia


  5 obozów szkoleniowych zaliczyła Madejczyk przed sezonem. Ten w RPA jest szósty.  Trenuje właśnie w RPA z Janem Żeleznym, najlepszym oszczepnikiem na świecie. Ustecka oszczepniczka kontynuuje przygotowania do sezonu olimpijskiego w Republice Południowej Afryki.

  - W Potchefstroom Barbara pracuje nad siłą i techniką - poinformował Henryk Michalski, szkoleniowiec Madejczyk.
  - Treningi są dwa, a czasami nawet trzy razy dziennie. Wprowadziłem trochę nowych ćwiczeń. Moja podopieczna rzuca nie tylko oszczepem, ale także innym sprzętem takim, jak: maczugi, kamienie i piłki lekarskie. Duży nacisk położony jest na wzmocnienie jej obręczy barkowej.

  - Warunki do treningu mam wyśmienite. Pogoda jest słoneczna. Forma rośnie - stwierdziła Madejczyk. - Trenuję na pięknych obiektach w towarzystwie znakomitych oszczepników z Czech z Janem Żeleznym na czele. Wśród ,trenujących są także Estończycy, Słoweńcy i reprezentanci Bahrajnu.
  Madejczyk jest czterokrotną mistrzynią Polski. Do niej też należy rekord kraju, który wynosi 64.08 m.

  Przygotowania do olimpiady są planem długofalowym. Przypomnijmy, że Barbara Madejczyk najpierw przebywała na obozach w Szklarskiej Porębie, Cetniewie, Szczyrku, Wiśle, Sierra Nevadzie. Teraz jest w Potchefstroom. Tam była też w 2007 roku.

  Madejczyk ma za sobą już jeden olimpijski start w 2004 roku w Atenach.
  - Udział w igrzyskach jest zaszczytem dla każdego sportowca - uważa oszczepniczka Jantara. - Zrobię wszystko, aby pojechać do Pekinu - dodała ustczanka.
  Jan Żelezny
  Trzykrotny mistrz olimpijski w rzucie oszczepem. Złoto zdobył podczas igrzysk w 1992, 1996 i 2000 roku. W swoim dorobku ma też srebro olimpijskie, które wywalczył w 1988 roku. Do niego też należy rekord świata - 98.48 m.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Sport z kraju i ze świata

  Zobacz więcej na Sportowy24.pl

  Wideo sportowe

  Zdjęcia sportowe