Zwycięstwa Poloneza i Brdy, Czarni znów bez punktów

Justyna Wawak
Dariusz Piechota.
Dariusz Piechota. Justyna Wawak
Polonez wygrał wiosną pierwszy mecz na wyjeździe. Pokonał Czarnych w Pruszczu Gdańskim 1:0.

Piłkarze z Bobrownik w pierwszej połowie meczu toczyli wyrównaną walkę. Kulminacyjny moment nastąpił w 29. minucie. Z lewej Jarosław Burak ostro dośrodkował w pole karne, a tam piłka trafiła w Mariusza Malinowskiego i po rykoszecie wpadła do miejscowej bramki.

Po przerwie Czarni posiadali przewagę. Polonez rozsądnie się bronił i jego bramka nie została odczarowana. W jego szeregach wyróżnił się golkiper Dariusz Piechota, który trzy razy wyszedł obronną ręką w sytuacjach sam na sam z z napastnikami Czarnych.

Czarni Pruszcz Gdański - Polonez Bobrowniki 0:1 (0:1).

Bramka: 0:1 samobójcza (29).

Polonez: Piechota, Juśkiewicz, Moszczyński, D. Giszka, Kamiński, Kozak (46 Makowiecki), Rzadkiewicz (70 Zagórowski), Solczak (85 M. Staszczuk), Burak, Perkowski (46 Duda), Ciemniewski.

Inne wyniki

Inne wyniki

TKP - Powiśle 0:1 (0:0), Orkan - Zatoka 1:1 (1:0), Lechia II - Orlęta 2:3 (1:2), Olimpia - Bałtyk 0:0, Gryf - Orzeł 0:0.

Mogło być więcej goli

Gdyby w sytuacjach podbramkowych Michał Wirkus zachował więcej zimnej krwi i precyzji, to jego drużyna Prime Food Brda Przechlewo z pewnością wygrałaby wyżej z Murkamem Przodkowo. Skończyło się jednak na skromnym zwycięstwie 2:1.

Plan przechlewian był prosty. Od początku mieli zaatakować przeciwników już na ich połowie, przy pomocy pressingu odebrać kilka piłek i dzięki temu szybko objąć prowadzenie. Takie założenie zdało egzamin.

- Zawsze mówiłem, że taktyka musi być elastyczna i zależeć od rywala. Cieszę się, że poradziliśmy sobie w takim ustawieniu bez kartkowicza, Piotra Kwietniewskiego, naszego strzelca wyborowego - ocenił Janusz Fabich, szkoleniowiec przechlewskiego zespołu. - Wariant z Michałem Wirkusem w ataku zupełnie się sprawdził.

Prime Food Brda Przechlewo - Murkam Przodkowo 2:1 (2:1).

Bramki: 1:0 Król (12), 2:0 M. Wirkus (rzut karny - 26), 2:1 Skórka (45).

Prime Food Brda: Tandecki, Żmuda-Trzebiatowski, Gostomczyk, Pawełek, Stopa (80 Wasiniewski), D. Szopiński, Król, M. Szopiński - ż.k. (85 Szultka), Klimowicz (89 Orłowski), M. Wirkus, Gibczyński.
Pogodzeni ze spadkiem

Nadal trwa kryzys Czarnych. Czarneńska drużyna przegrała na własnym boisku z Arką II Gdynia 1:2. Mecz stał na przeciętnym poziomie. W pierwszej połowie zdecydowanie lepsze wrażenie sprawiali goście.

To oni nadawali ton rywalizacji. Katem gospodarzy okazał się Kamil Hempel. Po przerwie czarneński zespół próbował odwrócić losy meczu. W 50. minucie Dariusz Kasperowicz zdobył gola, ale arbiter odgwizdał spalonego. Dopiero w końcówce spotkania miejscowym udało się zdobyć honorową bramkę na otarcie łez. Czarni sprawiali wrażenie pogodzonych z degradacją.

Czarni Czarne - Arka II Gdynia 1:2 (0:2).

Bramki: 0:1 Hempel (rzut karny - 16), 0:2 Hempel (rzut wolny - 44), 1:2 Adamowicz (80).

Czarni: Nowicki, Nowakowski, Kasperowicz (82 Łagoda), Wnuk-Lipiński, Łazor, Jankiewicz - ż.k. (65 Remieniewicz), Szwałek (50 Wegner), Hatała, Spryszyński, Adamowicz, Głuszak.