Koszykówka Finał Maszbud - SALK: Fast Way - Olszewscy 72:56 (wideo)

Justyna Wawak
W finale ligi Fasy Way (niebieskie stroje) pokonał Olszewskich Sławno.
W finale ligi Fasy Way (niebieskie stroje) pokonał Olszewskich Sławno. Justyna Wawak
Fast Way powtórzył sukces sprzed dwóch lat i zwyciężył w finale XIII edycji Maszbud-Słupskiej Amatorskiej Ligi Koszykówki.

Co dalej

Co dalej

W najbliższych tygodniach zbierze się Zarząd TS SALK celem podsumowania rozgrywek i zastanowienia się nad wprowadzeniem pewnych zmian w celu uatrakcyjnienia rozgrywek w przyszłym sezonie.

W finale Fast Way pokonał Olszewskich Sławno 72:56. Dla gości z regionu zachodniopomorskiego był to już szósty finał w historii ich występów w lidze i czwarty przegrany. Słupską halę I Liceum Ogólnokształcącego zaszczyciło swą obecnością na meczu o złoty medal około 200 osób, w tym liczna grupa ze Sławna wraz z burmistrzem tego miasta oraz sponsorem drużyny.

Niestety, doping usztywnił gości, którzy zagrali słabe zawody. Prowadzili tylko do 3 minuty, później już przegrywali i zupełnie tego dnia nie mieli pomysłu na atak. Fast Way grał solidną koszykówkę, wykorzystując błędy rywali odskoczył w połowie drugiej kwarty na bezpieczną przewagę i kontrolował ją już do końca.

Fragmenty meczu

Najskuteczniejszy w ekipie zwycięzców był Krzysztof Marchewka - 19 punktów. Dla Olszewskich Sławno 18 punktów zdobył Michał Szaryk. Zwycięzcy zagrali w składzie: kapitan i sponsor zespołu Grzegorz Rodziewicz, K. Marchewka, Artur Firgolski, Stefan i Michał Płaczkowie, Łukasz Sztorc, Damian Królikiewicz, Grzegorz Łotysz, Jarosław Skapowicz oraz nieobecni w finale: Robert Jakubiak i Andriej Krivonos.

Więcej emocji przyniósł kibicom mecz o trzecie miejsce w lidze. Erkabud/I LO po dogrywce pokonał Lekarza Domowego 97:90 (85:85). Tym samym główny faworyt ligi Lekarz Domowy (wygrał rundę zasadniczą) nie znalazł się nawet "na pudle" tegorocznej edycji. Najskuteczniej grał w I LO Jacek Chojnacki - 31 punktów, w tym aż 9 trójek (ten wynik dał mu sensacyjny tytuł króla strzelców za 3 punkty ze średnią na mecz 4,4). Dla Lekarza Domowego najwięcej punktów uzyskał Krzysztof Lipa - 42.

- Trzynasta edycja Słupskiej Amatorskiej Ligi Koszykówki na szczęście nie była pechowa, chociaż liga najwyraźniej w tym sezonie przeżywała regres, jak zresztą chyba cała słupska koszykówka - podsumowuje Bogdan Barcikowski, prezes SALK, organizatora ligi.

W lidze zagrało tylko 14 zespołów, to 180 koszykarzy, którzy rozegrali 116 spotkań. Ligę wspiera już od 5 lat Robert Rokita (z firmy Maszbud - sponsora tytularnego). Puchary ufundował prezydent Słupska Maciej Kobyliński a wręczył dyrektor Wydziału Sportu i Kultury Urzędu Miejskiego Jerzy Barbarowicz.