Gryf 95 Słupsk - Bałtyk Gdynia 1:0 (1:0) (wideo, zdjęcia)

W akcji Gracjan Szymański, próbujący minąć bramkarza gości, Dariusza Grubbę.
W akcji Gracjan Szymański, próbujący minąć bramkarza gości, Dariusza Grubbę. Kamil Nagórek
Piłkarze Gryfa 95 Słupsk wygrali 1:0 z wiceliderem rozgrywek Bałtykiem Gdynia. Do awansu do III ligi jest coraz bliżej.
W meczu IV ligi Pomorze, Gryf 95 Slupsk pokonal Baltyk Gdynia 1:0 (1:0). Zwycieską bramke zdobyl Wojciech Polakowski.

18. Czarni Czarne 32 18 19-72

Wspaniale zaczął się wczorajszy mecz dla piłkarzy Gryfa 95 Słupsk. Na boisku pojawił się grający szkoleniowiec Wojciech Polakowski i od razu gra jego podopiecznych w pierwszej połowie stała się rozsądniejsza.

Słupszczanie nie popełniali błędów w obronie i potrafili wykorzystać stałe fragmenty gry. Już w szóstej minucie po faulu na Kryszałowiczu, Polakowski bił rzut wolny z 25 metrów. Uderzył sprytnie piłkę, ta zaskoczyła golkipera Bałtyku i wpadła do siatki.

Słupszczanie prowadzili 1:0 i tak naprawdę Bałtyk mógł podziękować opatrzności , że pierwsza odsłona skończyła się tylko takim rezultatem. Dwukrotnie sam na sam z bramkarzem gości był Szymański, Kryszałowicz wspaniale strzelił, ale w poprzeczkę, a na słupskiej defensywie zatrzymywały się wszystkie, przewidywalne ataki gdynian.

W drugiej połowie goście mieli już zdecydowanie więcej do powiedzenia. Rozpoczęło się oblężenie bramki Mateusza Kowalczyka, ale tym razem słupski golkiper wyszedł obronną ręką ze wszystkich groźnych sytuacji. Było ich mnóstwo, ale tym razem także obrońcy stanęli na wysokości zadania. Goście znali wynik z Damna i zależało im na wygranej, jednak to słupszczanie okazali się lepsi.

Gryf 95 Słupsk - Bałtyk Gdynia 1:0 (1:0).

Bramka: 1:0 Polakowski (6 - wolny).

Gryf 95: Kowalczyk - Jarowski - żk., Polakowski, Bukowski - ż.k., Bielecki, A. Mokrzycki (44 Ł. Mokrzycki - ż.k.), Waleszczyk (78 Bednarczyk), Jędrzejak - ż.k. (68 Świdziński), Kozłowski (50 Fursa), Szymański, Kryszałowicz.

Fragmenty spotkania (w tym bramka).

Inne wyniki:

Czarni Pruszcz Gdański - Drutex-Bytovia Bytów 1:2 (0:1).

Bramki: 0:1 Paraficz (32), 1:1 Łuczak (głową - 57), 1:2 Sandak (87).

Drutex-Bytovia: D. Misiura, Oblizajek, Cierson, Ł. Kłączyński (67 Śmigiel), Maciejewski, Pufelski (76 Sandak), Kalamaszek, P. Łapigrowski (67 Cech), A. Kobiella (46 Stanios), Bryndal, Paraficz.

Lechia II Gdańsk - Prime Food Brda Przechlewo 1:2 (1:2).

Bramki: 0:1 Kwietniewski (24), 0:2 Kwietniewski (rzut karny - 40), 1:2 Dąbrowski (44).

Prime Food Brda: Celiński, Żmuda-Trzebiatowski, Gostomczyk, M. Wirkus, Wasiniewski, D. Szopiński, M. Szopiński, Klimowicz, Gibczyński, Kwietniewski, Szultka - ż.k.(75 Orłowski).

Polonez Bobrowniki - Zatoka Puck 1:1 (0:0).

Bramki: 1:0 Zagórowski (55), 1:1 Treppa (65).

Polonez Bobrowniki: Mikołajczak (46 Piechota - ż.k.), Kamiński, Moszczyński, D. Giszka, Pakulniewicz (10 Juśkiewicz), Solczak, Ciemniewski (67 Makowiecki), Duda - ż.k., Burak, Zagórowski, Rubinowicz (80 M. Staszczuk).

Czarni Czarne - Orlęta Reda 2:1 (2:0).

Bramki: 1:0 Jankiewicz (30), 2:0 Głuszak (41), 2:1 Dworniak (82).

Czarni: Schmidt, Chmielewski, Kasperowicz, Wnuk-Lipiński, Łazor, Jankiewicz - ż.k. (88 Łagoda), Hatała (78 Szwałek), Wegner, Spryszyński - ż.k., Adamowicz, Głuszak (75 Remieniewicz).

Unia Tczew - Orzeł Trąbki Wielkie 4:0, Orkan Rumia - Murkam Przodkowo 4:0, Olimpia Sztum - Gryf Wejherowo 3:2. Mecz Arka II - Powiśle - dzisiaj.