Sport

  Jan Białk wygrał w VIII Biegu 10 Mil Szlakiem Zwiniętych...

  Jan Białk wygrał w VIII Biegu 10 Mil Szlakiem Zwiniętych Torów w Rowach

  Krzysztof Niekrasz

  Głos Pomorza

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  Zwycięzca mija samotnie metę.

  Zwycięzca mija samotnie metę. ©Łukasz Capar

  Jan Białk wiedział jak się wygrywa. Wyczekał rywali, ostro finiszował i w godzinę zarobił 1500 zł.
  Zwycięzca mija samotnie metę.

  Zwycięzca mija samotnie metę. ©Łukasz Capar

  W Rowach pobiegło 102 uczestników. Mieli do pokonania 16 kilometrów i 100 metrów na trasie Rowy - Dębina - Poddąbie - Rowy. Od początku rywalizacja była niezwykle zacięta. Ostre tempo dyktowała pięcioosobowa grupa. Na jej czele często był Białk.

  W tym roku wejherowianin zaprezentował barwy sponsora, czyli AMD-NTT System Warszawa. W końcowej fazie znakomity biegacz przypuścił atak. Oderwał się od rywali i samotnie wpadł na linię mety. Białkowi zmierzono czas 54 minuty i 17 sekund.

  - Ta trasa jest bardzo trudna ze względu na różne nawierzchnie. Trochę wolniej biegłem po plaży, gdzie rozpraszały mnie oklaski wypoczywających tam turystów - stwierdził Jan Białk.

  Na drugim miejscu uplasował się Adam Draczyński (Poznań) - 54.33 min. Trzeci był Błażej Brzeziński (Bydgoszcz) - 55.16 min.
  Kobiety

  U pań była niespodzianka. Triumfowała Agnieszka Gortel (Katowice - 1.05.45 godz., z lewej). Druga była Renata Paradowska (Żabieniec - 1.06.06 godz., z prawej). Ona w 2006 i 2007 roku zwyciężyła. Dzień wcześniej wygrała w Sławnie i w Rowach zabrakło jej sił. Trzecia była Dorota Ustianowska (Bienin - 1.09.33 godz.).

  Biegi dziecięce i młodzieżowe

  Tutaj szczególną frajdę mieli przedstawiciele przedszkoli, którzy mocno przeżywali swój udział. Pierwsze lokaty zajęli - przedszkolaki (200 m): dziewczęta - Natalia Lerka (Łódź - na zdjęciu) i Piotr Załupka (Wrocław); 10-13 lat (1000 m): Monika Maślanka (Przechlewo) i Patryk Nurkowski (Słupsk); 14-16 lat (2000 m): Malwina Krakowiak i Jacek Przepiórka (oboje Lęborski Klub Biegacza Braci Petk).

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Sport z kraju i ze świata

  Zobacz więcej na Sportowy24.pl

  Wideo sportowe

  Zdjęcia sportowe